Hokej

Videa fanoušků: Růžička a spol. jsou mistry!

Videa fanoušků: Růžička a spol. jsou mistry!

Slavia Praha usedla na hokejový trůn. V sedmém zápase si hravě poradila s Energií Karlovy Vary 4:2. I když to podle výsledku nevypadá, svého soupeře doslova převálcovala


Kdyby po první dvacetiminutovce vedli sešívaní 5:0, nikdo by se tomu kromě západočechů nedivil. Domácí se do soupeře od začátku zakousli a první radost červenobílých fanoušků propukla v sedmé minutě. Klepiš napálil puk od modré do mantinelu a lepší odraz si nemohl přát. Letěl totiž vpravo od brankáře přímo k němu a útočník se šťastným číslem sedm překvapil Mensatora.

O dvě minuty později zatloukl druhý hřebíček do  karlovarské extraligové rakve Bednář. Projel  s pukem pásmem a bekhendem rozesmutněl Mensatora.

Neškodní západočeši

Kdo očekával, že se Karlovy Vary po skvělých výkonech v letošní play off pustí do svého soupeře, byl zklamán. I za stavu 2:0 byli domácí pány na ledě. Varům se prakticky nic nedařilo, puk jim odskakoval z hokejek a v útoku hráli neškodně. Vrcholem byla vlastní přesilová hra, kdy ujel Tomica s Bednářem  a Mensator musel hasit požár v poslední chvíli.

Teprve na konci třetiny začali západočeši vystrkovat růžky. Šanci měli oba klíčový hráči. Při pokusu Kumstáta se ale Svoboda vyznamenal a Skuhravý netrefil branku.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek
 

Třetí hřebíček zatloukl Červenka

Slávistický mladík si asi takovou situaci představoval ve svých snech. Byl to on, kdo definitivně pohřbil karlovarské naděje. Dvě minuty před koncem druhé třetiny hrála Slavia přesilovku. Klepiš poslal přesnou přihrávku na pravou stranu a Červenka před odkrytou brankou nezaváhal.

Do poslední třetiny šli západočeši s jasným cílem - pokusit se dát rychlou branku a zápas zdramatizovat. První desetiminutovka byla jejich nejlepší v zápase. Slavia ale trpělivě bránila a nedopustila překvapení.

I karlovarský Mensator  chytal pozorně, ale ještě jednou po střele Vašíčka kapituloval. Energie odměnilä své věrné  fanoušky alspoň dvojnásobným čestným úspěchem. Nejdříve se trefil Polák a definitivní tečku za letošní extraligou udělal dvě vteřiny před koncem Hanzlík.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Pak už propukla červenobílá radost. Smutní nebyli ani hráči Energie. Spolu s fanoušky se těšili z menšího poháru za druhé místo a vypadalo to, jako by mistrovský titul putoval k západočechům. 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události