Hokej

VIDEO: Jak se slaví hokejový titul?

VIDEO: Jak se slaví hokejový titul?

Slavia získala extraligový titul a její hráči si tento slastný okamžik náramně užívali. Oslava s věrnými fanoušky, bojový pokřik v kabině a nezbytné šampaňské. Tím to však zdaleka nekončí.


4...3...2...1...a pak už jenom závěrečná siréna, která odstartovala oslavy slávistického titulu. Téměř 17 tisíc diváků už začalo slavit o chvíli dřív. Nepředpokládali totiž, že by se Varům podařilo těsně před koncem zdramatizovat utkání, ve kterém prohrávali 1:4.  Gólman sešíváných Adam Svoboda popisoval posledních pět minut zápasu jako ohlušující rachot, kdy nebylo slyšet vlastního slova. Snižující gól Karlových Varů na 2:4 v ohlušujícím řevu úplně zaniknul.

Magická trofej 

Natěšení diváci už se nemohli dočkat až spatří trofej pro mistra ligy nad hlavami svých hokejových miláčků. Museli však chvíli vydržet, protože nejprve byli oceněni hráči Karlových Varů. Slastná chvíle přišla o chvíli později. Kapitán červenobílých Josef Beránek se však musel nejdřív vymanit ze sevření svých hojevových kamarádů, kteří se sápali po vysněné trofeji. Jen, co se mu to podařilo, zvedl pohár nad hlavu. Celá hala byla v tu chvíli u vytržení.

Dojatý Bednář věnoval titul otci

Hned jakmile slávisté oslavili zisk titulu se svými fanoušky, tak se přesunuli do kabiny. Zde se rozběhli tradiční oslavné rituály. Nejdřív bouchání hokejkami o stůl s bojovným pokřikem a pak salva z hrdel lahví šampaňského. Pro většinu hráčů to byl krásný a mimořádný okamžik. Nejvíce dojatý byl však útočník Jaroslav Bednář, který se v play-off blýsknul deseti góly. Jeho otec totiž během synových bitev na ledové ploše, bojoval v nemocnici při těžké operaci. Ta se nakonec podařila, takže Bednář junior mohl slavit dvojnásobně. Však také extraligový titul věnoval svému otci.

Kdy tohle skončí?

Oslavy mistrů ligy budou bouřlivé. Slávisté je odstartovaly už ve středu v noci. Potrvají však mnohem déle, možná se protáhnou i na celý týden. Budou mít na to slávističtí hráči po náročném finále ještě síly? Určitě ano. Jednoznačně se na tom všichni shodují.

Kuchař Růžička 

A jaký byl recept na vítězství mužů s rudým lvem na prsou? Domácí prostředí + úzké kluziště = vítězství. Podle mnohých z nich jim k extraligovému titulu pomohla právě tato jednoduchá rovnice. Na kluzišti se specifickými rozměry se hostům hraje těžko. Neví, kde jim hlava stojí, protože k nim jejich soupeř přistupuje velmi brzo. Rozehrávka je pak mnohem složitější. Slavia se také po letech vrátila ke staré koncepci, která jim zajistila titul již v roce 2003. Podle Vladimíra Růžičky tým nepostrádal zkušené hráče, mladé rváče či hvězdy. Z této směsi umíchal zkušený kouč třaskavou směs, která zničila všechny soupeře.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události