Fotbal

Nezbeda Kubíček přerušil svazové jednání

Řádění fanoušků v utkání Sparty se Slavií má dohru u zeleného stolu. Jednání disciplinární komise však přerušil svým neukázněným jednáním místopředseda svazu Jiří Kubíček.

Ředitel olomouckého klubu prý neustále vyrušoval, takže nebylo možné přikročit k projednávání jednotlivých bodů a dovést jednání do zdárného konce. Kvůli tomu byla zrušena i následná tisková konference. Výkonný výbor se sejde znovu v květnu.

Rebelant Kubíček 

Předseda olomouckého klubu se vrátil mezi členy výkonného výboru po 22 měsících. V červnu roku 2006 mu totiž disciplinární komise zakázala výkon všech svazových funkcí na bezmála dva roky. Kubíček tehdy pykal za své výroky, kterými podle disciplinárky znevážil jméno ČMFS, jeho orgánů, funkcionářů a účastníků soutěží. Kubíček, tvrdý kritik současné svazového vedení, třeba opakovaně obviňoval svaz ze špatného hospodaření a neprůhledného vyúčtování zisku z mistrovství Evropy v Portugalsku v roce 2004.

Jednání fanoušků na derby svaz pobouřilo

Vedení Českomoravského fotbalového se sešlo kvůli derby, jehož  průběhem bylo velmi znepokojeno. V oficiálním vyjádření svazu stálo, že jeho představitelé jsou hluboce pobouření a konsternování bezprecedentními projevy vandalismu, násilí, rasové a klubové nesnášenlivosti, které derby provázelo.

Pyrotechnický arzenál v rukou hooligans

Předmětem jednání mělo být, zda tomu Slavia, která zajišťovala pořadatelskou službu nemohla zabránit. Podle očitých svědků bylo možné pronést přes turnikety téměř cokoliv. Od světlic až po lahve. Mluvčí Slavie Ondřej Zlámal už dříve řekl, že o pochybení bezpečností agentury ví. Nechtěl však spekulovat o tom, zda Slavia zruší agentuře smlouvu. Řádění fanoušků však podle mnohých pomohl nepřiměřený policejní zásah, který prý celé běsnění vyvolal. Policie si však neadekvátnost svého vystoupení nechce připouštět. K tomu všemu bude disciplinární komise přihlížet. Pokud uzná, že Slavia pořadatelsky selhala, tak jí uloží peněžitý trest.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události