Hokej

Video: Hadamczik chystá elitní útok!

Video: Hadamczik chystá elitní útok!
Zdroj: ČTK, AP

Příznivci hokeje se mají na co těšit. Martin Erat bude hrát na MS a po vyřazení Nashville si chce v národním týmu spravit chuť

Česká hokejová reprezentace tak  získala další posilu pro nadcházející mistrovství světa v Kanadě. 

Erat  bude jednou z největších hvězd národního týmu. Alois Hadamčik má pro něj místo v elitní formaci společně s Patrikem Eliášem. Oba hráči se připojí k mužstvu v Montrealu. 

Díky neúspěchu Nashville v sérii prvního kola play off NHL se Hadamcizkovi otevírá další možnost. Rád do týmu zařadil i Marka Židlického, Eratova spoluhráče.

Vizitka Martina Erata:

- vicemistr světa 2006
- bronzový medailista OH v Turníně
- juniorský MS v Moskvě 2001

- 76 zápasů v letošní sezóně
- 23 gólů
- 34 asistencí
- 57 bodů kanadského bodování
- nejproduktivnější Čech v NHL 

Začala závěrečná příprava na MS 

Česká hokejová reprezentace zahájila v Praze závěrečnou přípravu na mistrovství světa v Kanadě. Na ledě Ice Areny v Letňanech trénovalo devatenáct hráčů, trojice zámořských posil se už začala připravovat v Montrealu, kam se hlavní část mužstva přesune z Evropy v pátek. Ze současného kádru bude ještě někdo vyřazen. Kouč Alois Hadamczik spolu s generálním manažerem Zbyňkem Kusým intenzivně shání posily z týmů, které vypadly v prvním kole Stanleyova poháru. Hadamczik má zájem o bostonského útočníka Davida Krejčího, Marka Židlického z Nashvillu, Tomáše Fleischmanna z Washingtonu a Martina Škoulu z Minnesoty. Výhodou je, že šampionát začíná až v pátek 2. května, takže je dostatek času na jednání  o jejich uvolnění. Ve večerních hodinách nakonec potvrdili účast na světovém šampionátě David Krejčí a Tomáš Fleischmann.

Radomír Nenádl, Robert Karanikos, Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události