Sparta může slavit už příští kolo!

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Co se musí stát?

Sparta musí doma porazit Brno a Slavie prohrát V Olomouci. Počty vypadají jednoduše, na hřišti to ale tak jednoduché nebude. Slavia boj o titul rozhodně nevzá, i když je tým po dvou prohrách a debaklu od Žižkova v krizi. Přesto má k titulu blíže nejen díky čtyřbodovému náskoku Sparta. Tým dokázal během jarní části zlikvidovat pětibodový náskok Slavie a je v herní pohodě. Ještě 17. března to byla Slavia, kdo myslel na titul.Teď je situace opačná.

Bude se slavit v příštím kole?

Pokud Sparta doma v neděli  pokoří Brno, oslavy hned nebudou.
K titulu potřebuje vést po úplném 28. kole o 7 bodů. Slavie ale dohrává svůj zápas v Olomouci až v pondělí. Pro Spartu to může být výhoda. Pokud vyhraje, půjdou sešívaní do zápasu s "nožem na krku". Vědomí, že už nesmí zaváhat jim může svazovat nohy.

Slavia 53 b

V případě rovnosti bodů je mistrem Slavia, má lepší bilanci ze vzájemných zápasů

Radomír Nenádl, Galaxie sport

Kanoista Fuksa opanoval další závod SP, Dostál dojel čtvrtý

Český kanoista Martin Fuksa ovládl závod světového poháru na 500 metrů v polské Poznani a bral první místo podruhé v řadě. Triumfoval i minulý týden v Račicích. Navíc vyhrál i na kilometrové trati. Kajakář Dostál naopak bral pomyslnou "bramborovou" medaili, v závodě na 1 000 metrů dojel čtvrtý.