Sport

Fed Cup: Holky se zachránily!

Až čtyřhra rozhodla baráž o elitní skupinu

A hlavně nervy drásající závěr druhého setu . Za stavu 1:0 a 5:3 odvrátily Izraelky pět  mečbolů. Když po šestém poslala Peschkeová  nechytatelný volej doprostřed izraelské části kurtu, realizační tým vybouchl radostí. Český ženský tenis se konečně dočkal a postoupil do elitní světové skupiny Fud Cupu pro další rok. 

Izraelky hrály v úvodu zápasu přesněji od základní čáry. Naše hráčky více chybovaly, ale byly úspěšnější na síti. První část setu  byla ve znamení ztrát podání. Postupně ztratily svůj servis všechny hráčky a stav byl 2:2.

Základem vítězství v prvním setu byl výborný return Peschkeové. Díky tomu měla Benešová snadnou úlohu na síti a česká dvojice měla dva setboly. Využití hned prvního znamenalo vedení 1:0


V druhém setu sebraly nejdříve Izraelky podání Peschkeové. 
Česká tenistka pak své zaváhání napravila, když zahrála v následující hře několik dobrých míčů a podání si zase vzala zpět. V osmé hře naše dvojice sebrala Izraelkám další podání a šla  na vítězství. Až pátý mečbol rozhodl o návratu našeho týmu do elitní skupiny.


Izrael - Ramat Hašaronu, baráž Fed Cupu o elitní skupinu

závěrečné čtyřhra
Květa Peschkeová, Iveta Benešová - Šahar Peerová a Tziporu Obzilervá  6:4 a 6:3 

Radomír Nenádl, Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události