Hokej

VIDEO: Češi trénují na Francouze

České hokejisty čeká poslední ostrý test před zahajením šampionátu.

Ve znamení přípravy na utkání s Francií byl nedělní trénink české hokejové reprezentace. Přípravné utkání má určit, kdo z hokejistů bude vyřazen ze soupisky. Mezi „nejžhavější“ kandidáty patří  podle všeho obránce Vladimír Sičák a útočníci Tomáš Fleischmann, Petr Kumstát, Václav Skuhravý, Jakub Klepiš a Ladislav Kohn. Podle Hadamczika to však může být klidně i úplně někdo jiný. Konkrétní český kouč být nechce.


Na Francouze bez elitní formace


Zápas čeká hokejisty od 0:30 SEČ. Naposledy se Češi střetli s reprezentanty země galského kohouta v Karlových Varech v roce 2004. Tehdy se domácí radovali z výhry 8:0. Ze současného kádru tehdy hráli beci Jan Hejda, Petr Čáslava a útočník Jakub Klepiš.  Celkově se muži se lvíčkem na prsou potkali s Francouzi 7 krát. Pouze jednou odešli z utkání se skloněnou hlavou. V roce 1995 prohráli na turnaji Karjala v Helsinkách 2:3.


K zápasu nenastoupí  Erat, Kotalík ani Eliáš, tedy nikdo z plánovaného prvního útoku.Obranné řady neposílí ani  Marek Židlický. V premiérové roli kapitána se představí Tomáš Kaberle. 


Národní tým má v pondělí dopoledne rozbruslení, po obědě sedne do autobusu a vydá se na přesun směr 150 kilometrů vzdálené městečko Trois-Rivieres. Poté je zase čeká návrat do Montrealu. Hokejisté, kteří do střetnutí s Francií nenastoupí, půjdou v podvečer opět trénovat. O den později hokejité ukončí kemp v Pierrefonds závěrečným tréninkem, ve středu se výprava stěhuje do dějiště šampionátu v Quebecu. 


Předpokládaná sestava českého týmu:


Hnilička - Michálek, T. Kaberle, Kuba, Hejda, Sičák, Čáslava, Šmíd - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Irgl, Krejčí, Rolinek - Čermák, Novotný, Klepiš - Kumstát, Skuhravý, Kohn. Nenastoupí Eliáš a Kotalík.

Jaromír Vlček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události