Sport

Atlet v rugby? To není moc dobrý nápad...

Britský atlet Dwain Chambers se pustil do rugby. Hned v prvním zápasu si však poranil rameno.

Atletický hříšník a stříbrný medailista z halového mistrovství světa na 60 m Dwain Chambers má za sebou premiéru v rugby. V dresu rezervy superligového Castlefordu odehrál 39 minut. Jeho tým porazil York 30:16.


Chambers si spletl branky


Chambersova premiéra příliš úspěšná nebyla. K míči se často nedostával a když už šišatý nesmysl získal, tak položil pětku do vlastního bodovacího území. To se rovná vlastnímu gólu ve fotbalu. V závěru utkání chtěl navíc zastavit útočnika Yorku Applegartha. Zákrok byl tak nešťastný, že si Chambers poranil rameno. „Místo zadáka skutečně není pro mě,“ komentoval celou situaci atletický hříšník. 


Atlet si utkání užil


Asistent trenéra Castlefordu by však Chamberse nezatracoval. S několika jeho útoky by prý byl spokojený i kovaný superligový forvard. Podle něho se mu podařilo složit pár obránců a navíc prokázal úžasnou rychlost. Samotný premiant ve světě rugby byl navzdory svému nevydařenému vystoupení, spokojený. „Jsem z dnešního utkání nadšený a už se  těším na další. Musím ale říct, že  tato hra je dost náročná a několikrát se mi pěkně točila hlava z toho všeho kolem.“

Chambers zase takovým nováčkem v této oblasti není. Loni se krátce objevil v týmu amerického fotbalu, který hraje evropskou obdobu NFL. Tím ale porušil nařízení atletického svzu a ten jej nechtěl pustit ani k nominačním závodům do Valencie. Těch se nakonec zúčastnil a získal stříbrnou medaili.

Jaromír Vlček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události