Ligový souboj Brna s Ostravou dopadl nerozhodně. Třetí tak zůstávají Teplice.

Přímý souboj o třetí místo v tabulce mezi Brnem a ostravským Baníkem dopadnul nerozhodně 0:0. Oběma týmům tak zůstavá páté, resp. čtvrté místo v tabulce. Třetí i nadále zůstávají Teplice.

Rozhodnout mohl Mičola

Trenérovi domácích Uličnému se do sestavy po odpykání trestu za osm žlutých karet vrátil kapitán Trousil a záložník Polách. Přesto se v první šanci utkání ukázali hosté. K střele se dostal ostravský Tchuř, jehož střelu  Lejsal bravurně zlikvidoval. Poté ještě stačil odvrátit hrozící nebezpečí, když odkopnul míč před dobíhajícím Mičolou. Ačkoliv domácí měli v prvním poločase územní převahu, tak do šancí se moc nedostávali. Proto se jim mohlo hodit, kdyby rozhodčí Franěk nepřehlédnul Neuwirthův faul v šestnáctce na Bestu. V další příležitosti se předvedli znovu hosté, když Mičolova překvapivá střela skončila na tyči. 3. minuty před koncem se domácí dožadovali další penalty. Tentokrát by však Besta zasloužil za svůj herecký výkon při souboji s Neuwirthem Oscara. Do konce poločasu se už nic nestalo.

Bezzubí domácí

První pořádnou šanci si vypracovali domácí až na začátku druhého poločasu. Ale stála za to. Po individuální akci domácího Besty se dostal k zakončení Střeštík. Jeho pokus placírkou z hranice malého vápna ale mířil nad Vaškovu branku. Dále už však hrozili pouze baníkovci. Po nevinném centru Otepky stačil hlavou líznout balon Magera a Lejsal měl plné ruce práce. Míč vytěsnil pohotovým zákrokem na roh. V další šanci se v 85. minutě ukázal Rajtoral. Prodral se do vápna, ale jeho střela z úhlu však skončila nad brankou.  V bitvě o moravské pole se tak oba soupeři rozešli smírně 0:0.

Sestavy
Brno: Lejsal - Švejnoha, Trousil, Dvorník, Siegl - Pavlík, Polách, Večeřa, Střeštík - A. Besta, T. Došek. Trenér: Uličný.
Ostrava: Vašek - Řezník (38. Bystroň), Neuwirth, Bolf, Čoupek - Mičola, Marek, Otepka, Tchuř - Svěrkoš, Magera. Trenér: Večeřa.