Motorsport

VIDEO: Zaútočí opět "šelma" Buggyra?

Tým Buggyra plánuje v novém ročníku Evropského poháru tahačů obhajobu titulu.

Loni roudnická stáj triumfovala v kategorii týmů i jednotlivců. Svoji pouť za triumfem odstartuje 10. května Velkou cenou Barcelony. K vítězství jim má pomoci vylepšený vůz a osvědčená dvojice pilotů šampion Markus Bössiger a bronzový David Vršecký. 

Španělská siesta posunula šampionát 

Sezona začíná netradičně o měsíc později. Důvodem je přání pořadatelů barcelonského podniku. Pro všechny týmy to znamená, že  kalendář závodů bude velmi zhuštěný. V programu se navíc objevil závod v Donnigton Parku. Tato změna truckovému sportu může podle manažer týmu Buggyra Jan Kalivody pouze prospět. V Británii je totiž truckový sport velmi populární. Navíc se dá počítat s deštivým počasím, což přidá na atraktivitě. 

"Uplakaná" Francie 

Právě déšť provázel poslední testování "Buggyry" ve francouzském Nogaru. Nepřízeň počasí neumožnila testovat některá nastavení vozu. Podle pilota Vršeckého i manažera Kalivody však testování k ničemu rozhodně nebylo. Umožnilo specifické nastavení motoru a softwaru vozu pro náročné deštivé podmínky. Novinkou, se kterou se Vršecký poprvé setkal je systém ochrany krku HANS. S tou si český jezdec zatím příliš nerozumí. "Pro tahače to sice není příliš ideální, protože potřebujeme větší pohyb hlavou, ale kdyby to zachránilo jeden život, bude to v pořádku," řekl za jezdce Vršecký. 

Lámání rychlostních rekordů  Buggyra nechystá 

Tým narozdíl od loňského roku neplánuje útok na rychlostní světový rekord. Nabitá sezona jim to jednoduše nedovoluje. V budoucnosti by však chtěl atakovat třísetkilometrovou hranici. Přesto jednu specialitu Buggyra pro letošní sezonu chystá. Budou jimi vytrvalostní rekordy.  Podle Kalivody jejich zdolávání neklade tak velký důraz na přípravu. 

Letošní program ME tahačů: 

1. Catalunya: 10. - 11. 5.
2. Misami: 24. – 25. 5.
3. Albacete: 7. – 8.6.
4. Nogaro: 28. – 29.6.
5. Nürburgring: 12. – 13.7.
6. Donigton Park: 27. – 28.7.
7. Most: 30. – 31.8.
8. Zolder: 13. – 14. 9.
9. Le Mans: 20. – 21.9.
10. Jarama: 4. – 5.10.

Jaromír Vlček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události