Hokej

Čeští hokejisté zahájí světový šampionát s Dánskem

Reprezentační trenér Hadamczik pošle do branky Milana Hniličku.

Utkáním proti dosud nepoznanému soupeři vstoupí čeští hokejisté do mistrovství světa v Québeku. Na úvod turnaje je čeká Dánsko, s kterým jako s jediným ze zástupců elitní kategorie nikdy v historii národní tým nehrál. 

Jak bude vypadat sestava? 

Český tým nastoupí v brance s jedničkou Milanem Hniličkou. "Budeme hrát na šest beků a jedenáct útočníků. Tři lajny budou tak, jak jsme trénovali, a jeden útočník se bude točit u Irgla s Rolinkem," řekl hlavní kouč novinářům po dnešním prvním tréninku v hale Colisée Pepsi. Na soupisku se nevejdou třetí brankář Adam Svoboda, obránci Ladislav Šmíd, Vladimír Sičák a útočníci Ladislav Kohn, Leoš Čermák, Václav Skuhravý a Petr Kumstát. V úvodním duelu nastoupí i obránce Marek Židlický z Nashvillu, který se k týmu připojí až večer. 

Hadamczik neočekává vysokou výhru 

Proti Dánsku se očekává dobývání soupeřovy obrany. Podle slov trenéra Hadamczika jeho svěřenci narazí na houževnatého soupeře, který dobře bruslí a urputně brání. Důležité bude nic nepodcenit a brát utkání tak, že už je to začátek mistrovství světa. Zároveň by bylo dobré získat sebevědomí před duelem s Ruskem. 

Pravděpodobná sestava českých hokejistů: 

Hnilička - Z. Michálek, T. Kaberle, Kuba, Hejda, Židlický, Čáslava - Eliáš, Krejčí, Erat - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Kotalík, Novotný, Klepiš - Irgl, Rolinek.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události