Sport

Zakopalová je v Praze už v semifinále.

Česká tenistka porazila na Štvanici Peerovou.

Právě Izraelka Šahar Peerová prodloužila svoji neúspěšnou sérii proti českým tenistkám. Po víkendových porážkách ve Fed Cupu s Petrou Kvitovou a Ivetou Benešovou nestačila v Praze na Kláru Zakopalovou, která si díky vítězství 7:6 a 6:2 zopakuje loňskou semifinálovou účast. Její semifinálovou soupeřkou bude osmnáctiletá Běloruska Victoria Azarenková. Ta na pražském turnaji už vyřadila Kvitovou a Karolínu Plíškovou. Posledně jmenovaná šestnáctiletá tenistka startující na divokou kartu podlehla Azarenkové hladce 2:6 a 1:6.

Benešová nestačila na Srebotnikovou 

Ve čtvrtfinále neuspěla ani fedcupová reprezentantka Iveta Benešová. Utkání se čtvrtou nasazenou Katarinou Srebotnikovou ze Slovinska prohrála 2:6 v rozhodujícím třetím setu a s turnajem se rozloučila. Benešové utekl úvod v třetí sadě, prohrávala už 0:4 a přestože měla brejkboly na 2:4, šanci na zvrat promarnila. 

Výsledky:
 
Dvouhra - čtvrtfinále:
Zakopalová (7-ČR) - Peerová (2-Izr.) 7:6 (7:5), 6:2, Srebotniková (4-Slovin.) - Benešová (ČR) 7:5, 4:6, 6:2, Azarenková (3-Běl.) - Karolína Plíšková (ČR) 6:2, 6:1.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události