Fotbal

Divoký míč pro fotbalové Euro

Prezident UEFA Michel Platini představil oficiální míč pro Euro 2008. Nese název Europass Gloria.

První slovo má vyjadřovat spojení dvou pořadatelských zemí Rakouska a Švýcarska, kde se šampionát pořádá. Slovo gloria poukazuje na slávu a věhlas, kterou novým šampionům vítězství na Euru přinese.

Kdo zkrotí bláznivý míč?

Zbrusu nový míč dokáže podle výrobce při střele ve vzduchu pěkně zaplavat. Brankáři se mají tedy na co těšit. Naopak hráči budou nadšení. Jeho vlastnosti umožňují perfektní ovladatelnost za každého počasí.

Platini a malé stadiony

Francouz se při oficiální akci vyjádřil i několika aktuálním tématům. Jedním z nich byl nedostatek lístků na zápasy evropského šampionátu. Na vině je podle mnohých nízká kapacita malých švýcarských a rakouských stadionů. „Měli jsme 15 milionů zamítnutých žádostí. Kdybychom měli větší stadiony, tak těch žádostí odmítnme třeba 14 milionů. Vidíte, že by se tím v podstatě nic nevyřešilo,“ mírní negativní vášně Platini.

Premier League vládné Evropě? Rozhodně ne.

Dalším tématem, které se sice nevztahuje k šampionátu, ale přesto patří k těm probíráným, je nadvláda anglické Premier league nad evropským fotbalem. Ve finále nejprestižnější kontinentální klubové soutěže se totiž střetne Manchester United s Chelsea. „Nemyslím si, že Anglie vládne evropské klubové scéně. Vždyť před 4 lety hrály ve finále dva italské týmy, před šesti lety dva španělské. Tehdy jsme taky neříkali, že Itálie nebo Španělsko šéfuje fotbalové Evropě,“ řekl Platini.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události