Fotbal

Půjde Nedvěd do Japonska?

Hvězdní čeští představitelé kolektivních sportů jsou na rozcestí. Jak se rozhodnou?

Jágrovi končí smlouva v New Yorku Rangers, Nedvědovi zase v Juventusu Turín. V souvislosti s elitním českým hokejistou se mluví o přestupu do ruského Omsku. O hvězdného fotbalového záložníka se zajímá japonský klub Jubilo Iwata. Kromě ostatního je zde paralela v tom, že oba by opustili Mekky svých sportů. Pokud by se tak stalo, tak by odešli zřejmě především za pohodlím. Oba by se ve svých klubech měli jistě jako v bavlnce. Otázka je, zda po tom touží.

Jágr do Omsku, Nedvěd do Iwaty?

Neklid do řad new yorkských fanoušků Jaromíra Jágra vnesl nedávno svým prohlášením hokejista Omsku. Ten tvrdí, že přestup českého hokejisty do ruského týmu je hotovou záležitostí. Rozesmutnit italské obdivovatele Grande Paola, jak Nedvědovi v Itálii říkají, chce zase prezident klubu z Iwaty Jošio Mabuči. Podle něho japonský klub v současné době jedná s Juventusem o přestupu. Vše se má údajně vyřešit během května.

Sportovní důchod?

Zatímco Jágr by však  v kvalitní ruské lize hokejově nestrádal, tak pro Nedvěda by Japonsko bylo především fotbalovým důchodem. V tamní lize končili kariéru například mistr světa z roku 1994 Brazilec Carlos Dunga. Dále pak nejlepší střelec světového šampionátu v roce 1990 a bývalý útočník Juventusu Salvatore Schillaci nebo anglický kanonýr Gary Lineker.

Reprezentovat či nereprezentovat, to je oč tu běží

Je otázka, co u českých legend zvítězí. Zda jejich sportovní srdce nebo touha po pohodlí. Jednoho z nich čeká ještě jedno rozhodnutí. Zatímco Jágr se už reprezentace definitivně vzdal, Nedvěd tuto otázku znovu otevřel. Rozhodnutí údajně padne na začátku května. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události