Sport

Tim Montgomery prodává heroin

Bývalý světový rekordman v běhu na sto metrů Tim Montgomery má zase problém.

Dopingové skandály se nedávno Američanovi podařilo trumfnout. Byl zatčen za přechovávání drog za účelem jejich distribuce. Z omamných látek si začínající distributor vybral rovnou drogy nejtěžšího kalibru. Policie u něj měla najít 100 gramů heroinu.

Povedená rodinka

Montgmory by se měl objevit před soudem v pondělí. V tento den soudce určí, zda ho propustí nebo pošle do vazby, kde by měl čekat na soudní líčení. Američanovi se zřejmě v soudní síni líbí. Příští měsíc má totiž v New Yorku stání ohledně šekových podvodů. Již dříve byl v souvislosti s tímto případem odsouzena na dva měsíce jeho bývalá manželka Marion Jonesová. Matka Montgomeryho syna a bývalá sprinterská hvězda k tomuto přidala ještě 6 měsíců za lži v případu svého dopingu.

BALCO - recept, jak si zničit život

Oba atleti jsou vzorovými případy, jak si zničit sportovní kariéru i život. Na začátku všech problémů stála dopingová aféra obou atletů, kteří spolupracovali s nechvalně proslulou laboratoří BALCO.

Kromě ostatního přišli o všechny své medaile z atletický oválů. A že jich měli požehnaně. Montgomery byl držitelem zlaté medaile ze štafety na 4x400 metrů z olympijský her v Sydney v roce 2000 a stříbrné medaile ze stejné disciplíny na hrách v Atlantě v roce 1996. Kromě toho přišel o světový rekord na sto metrů, který měl hodnotu 9, 78 s.

Jeho ex-manželka musela vrátit cenné kovy ze své medailové žně z olympijských her v Sydney. Tehdy brala zlaté medaile na 100 metrů, 200 metrů, 4x400m a bronzové medaile ve skoku do dálky a štafetě na 4x100 metrů

jv, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události