Fotbal

Oslaví Sparta předčasně titul?

Oslaví Sparta předčasně titul?
Zdroj: TN.cz

Letenští fotbalisté si mohou už v tomto ligovém kole zajistit zisk mistrovské titulu.

Musí však v neděli porazit doma Brno. Slavia si pak v pondělním utkání nesmí z Olomouce dovézt ani bod.

Podmínka číslo jedna

Sparta už neprohrála třináct zápasů po sobě. Ani teď v utkání s Brnem si letenští nepřipouštěj  jakékoliv komplikace. Jenomže právě poslední porážku, kterou sparťané okusili, jim připravili jihomoravané. Na podzim zvítězili v domácím prostředí v krásném utkání 4:2. Trenér Bílek prohlásil, že jeho tým má Brnu co vracet. K tomu dodal, že tímto vítězstvím chtějí udělat jeho svěřenci důležitý krok k zisku titulu.

I přesto, že teď Brno nemá ideální formu, tak se moravané budou chtít na Letné vytáhnout. Navíc chtějí dosáhnout na třetí místo, které zajišťuje účast v poháru UEFA. V současné chvíli jsou pátí, když mají stejně bodů jako čtvrtá Ostrava. Třetí jsou s jednobodovým náskok Teplice. Motivace jim tedy rozhodně chybět nebude.

Podmínka číslo dvě

Druhým předpokladem, aby Sparta mohla po skončení tohoto kola slavit zisk titulu, je prohra Slavie v Olomouci. Podzimní zápas dopadl bezbrankovou remízou. Hanáci sice nemají nijak oslnivou formu, ale psychicky rozloženou Slavii mohou klidně porazit. Jenom připomeňme, že sešívání prohráli poslední dva zápasy. Červenobílí nejprve prohráli v  Teplicích 1:3. Ve svém poslední zápase byli v domácím prostředí zostuzeni Žižkovem, kterému podlehli 0:3.

jv, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události