Hokej

Kdo je pan Nenápadný?

Radim Vrbata na sebe moc neupozorňuje. Zdá se však, že je esem v rukávu trenéra Hadamczika.

Radim Vrbata pokračuje ve své výborné sezoně i v reprezentačním dresu. Je dobré, že se mu podařilo přenést výbornou formu z NHL do národního týmu. V dresu Phoenixu si letos vytvořil bodový rekord se slušnými 56 body za 27 gólů a 29 asistencí. Letošní sezonu v zámoří si navíc osladil dvěma hattricky. Trenér Kojotů legendární Wayne Gretzky si jeho služby v průběhu sezony nemohl vynachválit. "Radim je zručný kluk, což potvrzuje v každém utkání. Navíc nesobecká osobnost," řekl o mladoboleslavském rodákovi.

Vrbatův raketový start do šampionátu

27letý útočník zářil i v prvním utkání českého týmu na šampionátu v Kanadě. Na ledě hýřil aktivitou a byl k neutahání. Vycházela mu skvěle spolupráce s kolegy z útoku Hanzalem a Fleischmanem. Hlavně však vstřelil dva góly, ke kterým přidal stejný počet asistencí. Pokud to takhle půjde dál, tak by tento na první pohled nenápadný forvard mohl být tahounem českého týmu.

Svoji první branku vstřelil v osmé minutě. Z prostoru mezi kruhy vypálil tak prudce, že jeho střela málem protrhla síťku za Hirschovými zády. Při své druhé brance zakončoval technicky. Dánskému brankáři udělal kličku do bekhendu. Následná střela se odrazila od tyče do Hirschových betonů a pak do branky. Trochu šťastný gól, nicméně velmi důležitý. Poslal totiž český tým do vedení 3:2. O to už se muži se lvíčkem na prsou připravit nenechali.

"Rusáci" budou tvrdý oříšek

Vrbata už přemýšlí o nedělním utkání s ruským týmem. "Proti Rusákům se ukáže. Nemůžeme brát Francii nebo Dánsko za soupeře, s nimiž se budeme prát o medaile,"  řekl k důležitému utkání útočník Phoenixu.

jv, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události