Hokej

Češi zkříží hokejky s Rusy

Český hokejový tým čeká po povinném vítězství nad Dánskem první těžká zkouška.

Naši hokejisté změří síly s Ruskem. Ačkoliv se jedná pouze o utkání ve skupině, tak případný zisk bodů se může hodit. Mohou totiž hrát významnou roli v osmifinálové fázi o postup do čtvrtfinále a pak pro nasazení do vyřazovacích bojů.

Hlinka bere jen medaili

Hadamczik už může pro toto utkání zřejmě počítat s Hlinkou, který se k týmu připojil v sobotu. Útočník Colorada si do národního týmu přijel spravit chuť po zpackaném play-off.  Novinářům řekl, že za úspěch považuje medaili.

Ruský "Dream team"

I s touto významnou posilou to budou mít naši hokejisté proti Rusům těžké. Sborná se totiž letos sešla ve výjimečném složení, když se v jejích řadách objevují hvězdy Ovečkin, Kovalčuk, nebo zkušený Fjodorov. V souvislosti s Ovečkinem se často mluví o osobní obraně. Hadamczik však nic podobného neplánuje. Podle něho mají Rusové tolik individualit, že by nebylo možné se soustředit na jednoho hráče. Obrana tedy bude fungovat celoplošně.

Přeruší Češi mizernou sérii?

Našim se proti jejich nedělnímu soupeři v poslední době nedaří. Od čtvrtfinále světového mistrovství v Lotyšsku se jim totiž výběr trenéra Bykova nepodařilo porazit. Prohráli posledních 8 zápasů. Zápas však bude zcela otevřený. Nejenom Rusové jsou na letošním šampionátu vyzbrojeni výbornými hokejisty. Elitní výběr mají totiž i Češi.

Pravděpodobná sestava ČR:
Hnilička - Židlický, T. Kaberle, Kuba, Hejda, Z. Michálek, Čáslava - Eliáš, Krejčí, Erat - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Kotalík, Novotný, Klepiš - Irgl, J. Hlinka, Rolinek

jv, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.