Fotbal

Sparta versus Slavia: Napětí až do konce!

Mysleli jste si, že boj o titul je rozhodnutý? Omyl.

Mysleli jste si, že boj o titul je rozhodnutý? Omyl. Poslední kolo fotbalové ligy pěkně zamíchalo kartami. Slavia vytáhla eso z rukávu a zvítězila v Olomouci 3:1. V utkání Sparty také hrály hlavní roli karty, ale poněkud jiného ražení. Řepka dostal za svůj klasický nervový kolaps na začátku utkání červenou kartu a oslabená Sparta podlehla Brnu 0:2.

Los má lepší Slavia

Slavia se dotáhla na Spartu na rozdíl jediného bodu. Ale kdo má lepší výchozí pozici? Los mírně favorizuje Slavii. Tu čeká nejprve zápas s Mladou Boleslaví, se kterou naposledy remizovala 1:1. Jednoduché to Slavia mít nebude. Její soupeř má v posledních ligových kolech fazonu jako hrom. Vyhrál 5 zápasů za sebou, když naposledy udolal 2:1 na Stínadlech Teplice.

V závěrečném ligovém kole se červenobílí střetnou s Jabloncem. To by měla být jasná záležitost. Severočeši jsou třináctí. Naposledy prohráli 2:0 doma s Plzní.

Těžká zkouška letenských

Spartu čekají o poznání těžší soupeři. Nejprve doma přivítá silnou a nevyzpytatelnou Ostravu, se kterou na podzim remizovala 0:0. Baník si v posledním kole i bez distancovaného Magery smlsnul na Kladně 4:1. Jejich další soupeř Liberec má za sebou bezbrankovou remízu s Českými Budějovicemi. Severočeši však měli v zápase ohromnou spoustu šancí a mohli několikrát rozhodnout.

Rozhodne psychika?

Dalším důležitým bodem je psychika. Pokud byla před posledním ligovým kolem dole Slavia, tak teď se role obrátily. Stačilo jediné kolo, aby se „sešívaní“ dostali na vlnu vítězné euforie. Sparta musí být momentálně v psychickém srabu, který asi prohloubí pravděpodobná absence Řepky v dalším zápase.

Plusy versus mínusy

Slavia Praha

+ jasné vítězství v posledním kole
+ sešívání jsou znovu psychicky nahoře
+ lepší los

- pořád vede Sparta
- poslední výsledek mohl být náhodný

Sparta Praha

+ vedoucí pozice v lize

- nepřesvědčivé poslední výsledky
- letenští musí být psychicky dole
- horší los

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události