Fotbal

Slavia se vrací do Edenu po osmi letech

Jejím premiérovým soupeřem bude anglický Oxford.

Fotbalisté Slavie Praha se po osmiletém působení na Strahově vrátí do Vršovic. Jejich zápasem proti Oxfordu bude slavnostně otevřen multifunkční areál Eden, nejmodernější stadion v Česku s kapacitou 21.000 sedících diváků. Ligu však Slavia ještě dohraje na Strahově, reprezentace by měla nový Eden využít 27. května v přípravném utkání proti Litvě. 

Diváci se nudit nebudou 

Diváky bude čekat bohatý doprovodný program. "Každý z návštěvníků obdrží pamětní minci, která oslavuje návrat Slavie do Edenu," uvedl na tiskové konferenci zástupce společnosti E Side Alexander Kliment. Hlavním bodem slavnostního otevření pak bude střetnutí s anglickým týmem Oxford FC, tedy s klubem, který byl prvním anglickým soupeřem Slavie před 109 lety. 

Nastoupí Patrik Berger a Lukáš Jarolím 

Bude se hrát na 2x35 minut a vedle současných hráčů Slavie se v utkání představí i Patrik Berger z Aston Villy a Lukáš Jarolím z italské Sieny. Mezi pozvanými hosty jsou také další slavná jména, například Luboš Kubík, Jan Suchopárek, Pavel Kuka či trenér František Cipro, který v roce 1996 dovedl Slavii k zatím poslednímu mistrovskému titulu.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události