Pinc: Zlý sen debutanta!

Neuvěřitelný zápis českého gólmana do historie

Takový začátek kariéry v národním týmu se nepřeje snad ani soupeřum. Marek Pinc je svým způsobem novým rekordmanem historických tabulek.

Neuvěřitelný zápis

V zápase s Itálií chytal poprvé v reprezentačním dresu od začátku. První dvě střely – dva góly, z toho jeden přímo z buly. Loni v národním týmu debutoval. Nastoupil do prodloužení na MS proti Kanadě. A jak to dopadlo? Inkasoval po 23. vteřinách.

Opravdu kuriózně vypadají i statistiky. Před zápasem s Itálií měl průměr 156,52 gólu na zápas. Bere to s humorem. „teď mám průměr sto“ komentoval situaci.

Naštěstí to dobře dopadlo

Díky výhře 7:2 měl dobrou náladu, ale na začátku zápasu mu do zpěvu nebylo. "Zas to pěkně začíná, říkal jsem si, když jsem dostal za čtyři minuty dva góly," poznamenal Pinc a dodává: "Naštěstí to dobře dopadlo“.

Kuriózní byl už sám o sobě první gól Itálie. Padl přímo z buly.
"To se mi ještě nestalo. Nevím, jak to Ansoldi vystřelil. Vypadalo to, že bude hrát na beka,“ popisuje situaci litvínovský gólman.

rad, TN.cz

Kanoista Fuksa opanoval další závod SP, Dostál dojel čtvrtý

Český kanoista Martin Fuksa ovládl závod světového poháru na 500 metrů v polské Poznani a bral první místo podruhé v řadě. Triumfoval i minulý týden v Račicích. Navíc vyhrál i na kilometrové trati. Kajakář Dostál naopak bral pomyslnou "bramborovou" medaili, v závodě na 1 000 metrů dojel čtvrtý.