Sport

Štěpánek udolal Ferrera

Český tenista Radek Štěpánek opět řádil na tenisovém turnaji v Římě.

Pátého tenistu světa Davida Ferrera ze Španělska si připsal na svůj vítězný účet tenisový srdcař Radek Štěpánek.

Ferrera, který minulý týden vyhrál turnaj v Barceloně, porazil ve třech setech. Po výhře 4:6, 6:2, 6:1 postoupil do třetího kola v němž se setká s Peruáncem Luisem Hornou. S ním má zatím po dvou vzájemných utkáních vyrovnanou bilanci.

Antukový král je poražen

Celý rok trvalo, než byl antukový specialista Rafael Nadal poražen. Jeho přemožitelem se stal krajan Juan Carlos Ferrero. Po necelý dvouhodinách udolal Ferrero svého soupeře po setech 7:5 a 6:1. „Rafa“ naposledy na svém oblíbeném povrchu padnul v Hamburku s Rogerem Federerem.

Byl to pro mě těžký den. Rozhodně jsem nehrál svůj nejlepší tenis. Vůbec jsem se na kurtu necítil ve své kůži, proto jsem prohrál. Nezbývá než pogratulovat Juanovi,“ komentoval svůj výpadek Nadal. 

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dortmund po sezóně vyhodil trenéra

Německý velkoklub Borussia Dortmund v pátek oznámil, že po společné analýze uplynulé sezony rozvázal spolupráci s dosavadním hlavním koučem Marco Rosem. 45letý trenér u klubu působil jednu sezonu. S týmem skončil na druhé příčce Bundesligy, ale v evropských soutěžích nezaznamenal větší úspěch. Kdo ho na postu lodivoda nahradí zatím není jasné. Nejpravděpodobněji by by ale měl Roseho nahradit Edin Terzič.