Hokej

Osmifinále zavoní ementálem

Premiérové utkání osmifinálové skupiny sehrají čeští hokejisté se Švýcary.

Hokejisté země helvétského kříže jsou prvním týmem, který Češi potkají v osmifinálové skupině světového šampionátu. A překvapivě to bude pořádný oříšek. Švýcaři pod vedením kouče Krügera jsou v Kanadě zatím suverénní. Naposledy porazili Švédy 4:2.

Obrana, která s děravým ementálem nemá nic společného

Podle trenéra Hadamczika jsou zarputilým týmem, který výborně brání a vyhrává osobní souboje. Lodivod české reprezentace to s vylepšením skóre se Švýcary nebude mít tedy vůbec jednoduché. S alpskou zemí se zatím jeho svěřenci potkali pětkrát. Mají negativní bilanci dvou vítězství a tří porážek.

Na Švýcary s Rozsívalem

Hadamczikovo mužstvo by měl po příletu z New Yorku dnes doplnit obránce Michal Rozsíval z Rangers. Jeho příjezd trochu zkomplikovali problémy s letenkou. Vše se však nakonec vyřešilo a bek Jezdců pravděpodobně už v utkání se Švýcarskem vyztuží českou obranu. Zápas začíná v jednu hodinu dnes v noci.

Pravděpodobná sestava Česka:

 Hnilička - Židlický, T. Kaberle, Kuba, Rozsíval, Z. Michálek, Hejda, Čáslava - Eliáš, Hlinka, Erat - Vrbata, Plekanec, Fleischmann - Kotalík, Novotný, Kohn - Irgl, Krejčí, Rolinek.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události