Hokej

Nová česká zbraň? Přesilovky!

Nová česká zbraň? Přesilovky!

Snad nikdy nám nešly tak jako na letošním MS

Hra v přesilovkách nikdy nepatřila k silným stránkám národního týmu. Ne, že bychom v nich žádný gól nedali, ale přesilovkovým mašinám Ruska nebo Kanady jsme se rovnat nemohli.

Letos je vše jinak

Českému týmu hra v přesilovkách klape a úspěšnější je jen tým USA. Na turnaji jsme využili devět přesilových her a u sedmi byla první formace.

"Něco máme nacvičené a něco vyplyne ze hry," prohlásil Kaberle. V 35. minutě utkání se Švýcarskem vylepšil bilanci přesnou trefou z mezikruží po Eliášově přihrávce.

Recept na úspěch?

"Hrajeme to tam z voleje a gólman se nestačí přesunout." prohlásil Kaberle. Určitě k větší produktivitě v početní převaze přispívá i užší kluziště a hlavně větší útočné pásmo. Problém mají nejen slabší soupeři. Pokud tým vyrukuje s rychlou nátlakovou hrou jako Češi, hráči si rychle předávají puk  a využívají zvětšeného prostoru pásma, soupeři se těžko brání a vyhazuje.


Podle Eliáše rozhoduje inteligence." Všech pět hráčů na přesilovce jsou inteligentní hokejisti. Dáváme si to z hole na hůl a spíš improvizujeme," podotkla hvězda New Jersey.


Prosadit se ale bude čím dál tím těžší. V turnaji nás čekají ještě silní soupeři.

rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.