Fotbal

Bílka nahradí Chovanec!

Novým trenérem je prezident klubu, zatím dočasně

Jozef Chovanec si odskočí z prezidentské židle na trenérskou lavici, zatím dočasně. Spartu povede již ve finále poháru fotbalového svazu. Jako trenér přivedl tým k titulu již jednou, v roce 1997.

Legenda se vrací

Chovanec je  osmačtyřicetiletá sparťanská legenda. Na Letné slavil  řadu titulů v roli hráče na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Trénoval i národní tým. Postoupil s ním na Euro 2000 do Holandska a Belgie. Tam ale s týmem vypadl v základní skupině a po neúspěšné baráži s Belgíí o MS 2002 u národního mužstva skončil. V roce 2006 byl jmenován sparťanským prezidentem.

Bílkův neslavný konec

Michal Bílek měl původně skončit po této sezóně, klub jej ale již odvolal. Trenér po prohraném utkání s Ostravou na Letné prohlásil, že z prohry 1:2, po níž se Spartě značně vzdálila obhajoba titulu, vyvodí osobní důsledky. Více se dozvíte v našem videu. Ve Spartě strávil necelé dva roky 

Bílek do Sparty přišel v září 2006, kdy nahradil odvolaného Stanislava Grigu, a už ve své první sezoně stačil s týmem vybojovat ceněné double, tedy vítězství v lize i poháru, což se od vzniku české ligy nikomu nepodařilo. Mužstvo vedl do 54 ligových zápasů s bilancí 33-12-9. Hráči byli z Bílkova rozhodnutí překvapeni. "Zaskočilo nás to a vadí nám to. Příčin selhání v sezoně bylo více, především jsme přestali dávat góly, trochu se od nás někdy i odvrátilo štěstí. Jako třeba dneska. Ale nemůžeme se vymlouvat. Jsme hloupí, náskok v čele tabulky jsme si ztratili sami," prohlásil sparťanský kapitán Tomáš Sivok. 

rad, rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události