Hokej

Zápas nám prohrál zpackaný úvod

Zápas nám prohrál zpackaný úvod
Zdroj: TN.cz

Za prohrou se Švédskem stojí podle většiny hráčů hlavně nevydařený začátek utkání.

„První polovina zápasu nebyla taková, jak jsme si představovali. Snažili jsme se tvořit hru, ale Švédové hrají perfektní defenzívu středního pásma a pak dokáží rychle vyrazit do protiútoku. Druhá půlka zápasu už byla daleko lepší,“ komentoval první polovinu zápasu Tomáš Kaberle.

„Nezačali jsme utkání v tom správném nasazení, nechodili jsme po nich jako v jiných zápasech. Švédové se dostali vždycky do vedení a my jsme je museli dohánět,“ dodává Tomáš Fleischmann.

Cestou k úspěchu bylo zjednodušení kombinace

Podle českého kapitána Kaberleho prý zlom přišel ve chvíli, kdy čeští hokejisté zjednodušili hru a nesnažili se dostat přes zabetonované střední pásmo složitými kombinacemi. V tuto chvíli si muži se lvem na prsou začali vytvářet šance a být velmi nebezpeční před brankářem New Yorku Rangers Lundqvistem.

Trochu nepřesvědčivý Hnilička

Na zem však Čechy srážely zbytečné chyby, které brankář Hnilička umocňoval ne příliš přesvědčivým výkonem. Na gól z 56. minuty, který znamenal pro Švédy vedení 4:3 už naši nedokázali odpovědět. „Za stavu 3:3 jsme tam měli šanci. Ten zápas se klidně mohl otočit na naši stranu, ale otočil se šťastnými góly ve prospěch Švédů,“ komentoval závěr zápasu Kotalík.

Švédové se oklepali rychle

Hvězdný brankář Rangers Lundqvist byl s výsledkem spokojený. „Hráli jsme velmi dobře. Rozhodlo to, že jsme se dokázali vzpamatovat z těžkého zápasu s Rusy. V tom jsme celý zápas dřeli a pak jsme prohráli gólem, který přišel pět vteřin před koncem,“ komentovala vítězství svého týmu švédská brankářská jednička.

Zamotané čtvrtfinále

Situace českého týmu se kvůli prohře zkomplikovala. Čtvrfinálového soupeře jim totiž určí až zápas Ruska se Švýcarskem. Pokud Švýcaři prohrají, tak budou čtvrfinálové dvojice ve složení Rusko - Švýcarsko a Česko - Švédsko. V případě jejich prohry v nastavení budeme hrát s Ruskem a Švýcaři narazí na Švédsko. Pokud hokejisté ze země helvétského kříže vyhrají, tak se utkají proti Česku. Druhou dvojici by pak vytvořili "Tre kronor" a Rusko.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události