Hokej

Čaroděj se země tisíce jezer

Finský útočník Ville Koistinen ví, jak opít videorozhodčího rohlíkem.

Víte, jak v hokeji vstřelit gól, aniž by prošel přes brankovou čáru? S hlavolamem, za který by se nemusel stydět ani Jan Tleskač se svým ježkem v kleci, vám poradí finský útočník Ville Koistinen. Severskému učni Davida Copperfielda se tento fantastický kousek podařil v utkání s USA.

Platí nebo neplatí?

Běží 43. minuta a Finové prohrávají 0:2. Kotouč se dostává ke Koistinenovi, který z prostoru levého kruhu pálí na Escheho klec. Jeho tvrdá střela prochází boční síťkou do branky. V té chvíli nikdo nepochyboval, že gól nemůže platit. Dokonce ani samotný Fin, který viditelně čekal na reakci rozhodčího. Z tohoto okamžiku je možné vyčíst, že útočník nemá nad postelí vylepenou sexy supermodelku, ale evidentně pravidla fair-play.

Videorozhodčí potřebuje optika

K úžasu všech ruští arbitři Bulanov s Poljakovem po konzultaci s videorozhodčím branku uznali. Ten člověk u videa musí mít vážné problémy s očima. Potřeboval by doktora," neskrýval Tortorella rozhořčení v rozhovoru pro Edmonton Journal. Finové snižují na 1:2, čímž se dostávají do zápasu.

Kdyby už se tento stav nezměnil, tak je to asi každému jedno. Problém je v tom, že branka seveřany nastartovala k úžasnému obratu. Nakonec zvítězili 3:2. Videorozhodčí na turnaji skončil, to je oficiální vyjádření mezinárodní hokejové federace. Američanům už však vítězství nikdo nevrátí.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události