Hokej

NHL vs. Evropa: Další kolo problémů

Je to Faselovi jedno?

Válka mezi NHL a Evropskými kluby pokračuje. Na portálu tn.cz jsme vás informovali, že v červnu přestane platit smlouva mezi Mezinárodní hokejovou federací a NHL. Česká strana ji odmítla spolu s Ruskem prodloužit.

Platí málo a pozdě

Podmínky, za kterých odchází hráči do zámoří, považuje za nepřijatelné ředitel extraligy Stanislav Šulc. Kluby za současných podmínek dostanou za špičkového hráče maximálně 200.000 dolarů. "To je málo," řekl k tomu ředitel extraligy Stanislav Šulc a dodává: „NHL navíc platí za hráče pozdě.“

Co na to Fasel?


Jednotlivé hokejové asociace očekávali, jak se k problému postaví prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel. O situaci jedná se zástupci NHL, ani nejlepší liga na světě ale o dohodu nemá po odmítnutí Česka a Ruska zájem. Řešení je v nedohlednu. Fasel se v letošním roce bude snažit o znovuzvolení do čela světového hokeje a staví se spíše na stranu evropských asociací. Z některých vyjádření se ale zdá, že je mu to jedno: "Bez smlouvy můžeme žít," nechal se slyšet Švýcar.

Konec tunelování ze strany NHL?

Národní hokejové svazy si už řadu let stěžují, že NHL decimuje evropské soutěže a kluby nemají za hráče adekvátní náhradu. Podle Fasela smlouvu za současných podmínek nemohou svazy podepsat. Nakonec bude o všem rozhodovat trh," prorokuje Švýcar.

rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události