Fotbal

Feninovi před Eurem došel střelecký prach

Český fotbalista Frankfurtu čeká na gól tři měsíce.

Čtrnáct zápasů a 1303 minut. Tak dlouho čeká na gól vstřelený v mistrovském utkání Martin Fenin. Fotbalový útočník přitom na začátku jarní části sezony oslnil německou bundesligu čtyřmi trefami ve dvou zápasech Eintrachtu Frankfurt. Spoluhráči v kabině v Eintrachtu si už ze střeleckého půstu exteplického talentu začínají utahovat a sám Fenin věří, že trápení rychle utne. Nejlépe ještě v posledním ligovém zápase proti Duisburgu.
"Bylo by jenom dobře, kdyby se mi to povedlo. Snad to čekání na gól už teď o víkendu skončí," přál si na dnešním setkání s novináři v Praze Fenin. 

Střelecký půst ho netrápí 

Feninova gólová puška se sice zasekla už na začátku února, ale jednadvacetiletý forvard se tím příliš neužírá. "Každý, kdo hrál fotbal ví, že takové nešťastné období přijde. Kdybych věděl, co mám dělat jinak, tak se podle toho určitě zařídím," prohlásil Fenin. 

Spraví si chuť na Euru? 

Bývalý teplický fotbalista doufá, že si střeleckou smůlu nepřenese i do národního týmu, s nímž by měl odcestovat na červnový evropský šampionát. Fenin je od loňského srpna pevnou součástí výběru kouče Karla Brücknera, ale ve středu bude i tak napjatě sledovat oznámení nominace. "Jsem pořád opatrný, počkám si až na tu středu, jestli se tam opravdu objevím. Když se to povede, bude to sen," dodal Fenin.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události