Fotbal

Sparta chce obhájit triumf v domácím poháru

VIDEO: Zapomenou Letenští na ligové zklamání s Ostravou?

Sparťanští fotbalisté si v úterním finále Poháru ČMFS proti Slovanu Liberec chtějí spravit chuť. K tomu, aby obhájili loňské vítězství v pohárové soutěži, jim nezbývá nic jiného než se z ligové prohry s Baníkem a zřejmě i ztráty titulu rychle vzpamatovat.
Sparťané ještě na prvním tréninku pod taktovkou trenéra Jozefa Chovance, vypadali hodně sklesle. Na ten druhý však už dorazil na Strahov jiný tým - hráči působili sebevědoměji, jednodenní psychologická kůra nového kouče zřejmě začala částečně působit.

Chovanec se vrací po dvou letech ke starému řemeslu

Bývalý reprezentační kouč se vrací na lavičku po více než dvouleté pauze od chvíle, kdy skončil v ruském Krasnodaru. "Ale žádné sentimentální vzpomínky mě nepopadají. Cítím pracovní napětí jako před každým zápasem, možná jen ty první chvíle u hřiště budou emotivnější," prohlásil letenský kouč před zápasem, který má vrátit do klubu pohodu a klid.
Nepřipravuje prý velké změny v sestavě. "Několik drobných možná bude, ale ty budou vyplývat i z toho, s jakým soupeřem hrajeme," vysvětlil trenér.

Vrací se rebel Řepka

Jistý je třeba návrat Tomáše Řepky na post stopera, protože dvouzápasový trest mu již vypršel. Sparta měla po sobotě řadu lehce zraněných hráčů. Ale všichni včetně Kadlece, kterému sešívali hlavu, zřejmě budou na úterý připraveni. Do tréninku se zapojil už i dlouhodobý marod Kúdela. Chybět bude pouze Libor Došek, zraněná záda mu vystavila stop do konce sezony.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události