Fotbal

Seedorf kašle na Euro

Nizozemský fotbalista AC Milán Clarence Seedorf odmítl reprezentační pozvánku trenéra Van Bastena.

„Jeho rozhodnutím jsem byl velmi nemile překvapen. Nicméně jsem Clarencovi řekl, že to respektuji, i když to moc nechápu,“ řekl slavný Holanďan v čele nizozemské reprezentace.

Uražený Miláňan

Hrdý Seedorf má k odmítnutí pozvánky vážný důvod. Van Basten ho totiž od svého jmenování hlavním koučem v roce 2004 přehlížel. V roce 2006 ho sice vzal do užšího výběru před Mistrovstvím světa v Německu, nakonec ho však vyřadil. Definitivně Seedorf s reprezentací zřejmě nekončí. Van Bastenovi totiž vyprší po šampionátu smlouva. Na jeho místo přijde Bert van Marvijk.

32letý Seedorf debutoval v holandské reprezentaci v roce 1994. Během svého působení v reprezentaci na své paži nesl celkem 87krát kapitánskou pásku a vstřelil 11 gólů. Hrál na třech předchozích evropských šampionátech a jednom světovém mistrovství.

Radomského zlý sen

Co by za pozvánku do reprezentace dal zkušený polský záložník Arkadiusz Radomski. Místo něho vzal Leo Beehakker do užšího výběru 26 hráčů mladíka Michala Pazdana. Černý Petr v rukou Radomského je o to nepochopitelnější, že hráč Austrie Vídeň odehrál s Poláky celou kvalifikaci.

„Rozhodnutí Beenhakkera mě šokovalo. Něco takového bych nečekal ani ve své nejhorší noční můře,“řekl Radomski pro polský deník Gazeta Wyborcza.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události