Fotbal

Letenští si částečně zlepšili náladu

Sparta získala alespoň jednu trofej - domácí pohár.Sparta prožívá v této době krušné časy. V posledních dvou ligových kolech se její čtyřbodový náskok na Slavii proměnil ve dvoubodovou ztrátu. Nejprve vybouchla s Brnem 0:2 a po nervovém kolapsu Řepky prohrála i s Ostravou. Z jasného ligového vítěze se tak rázem stal psychicky rozložený tým.


Svoje pocuchané nervy si chtěli Sparťané alespoň částečně vyléčit vítězstvím v pohárovém střetnutí s Libercem. Do role doktora byl po odchodu trenéra Bílka jmenován Jozef Chovanec. "Prezident Chovanec zná tým velmi dobře, tráví s námi hodně času. Navíc je to velký sparťan, bude nám chtít dodat klid a sílu do zbývajících duelů. Za stávající situace se mi jeho příchod na trenérskou lavici zdá logickým krokem,“ řekl k výměně trenéra na klubových stránkách Pavel Horváth.


Podle Horvátha chtěli sparťané dohrát soutěžní ročník se ctí. To znamená vyhrát pohár a pak porazit Liberec i v posledním ligovém kole. První cíl Sparta splnila. Po vítězství nad Libercem v penaltovém rozstřelu se stala vítězem Poháru ČMFS. Na letenských však bylo vidět, že jejich nadšení se mísí s hořkostí ze ztráty titulu. Na Slavii musí v příštím kole nutně dopadnout tíha z možnosti získání ligového triumfu, který budou mít nadosah. Podle všeho však sešívaní, kteří jsou po dvou vítězstvích jistě v laufu, neprohrají. Zázraky se narozdíl od náhod dějí výjimečně.

jvl, rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události