Hokej

Hodnocení? Vyberte si!

Hodnocení? Vyberte si!

Na výkon našich hokejistů na MS se můžeme dívat ze dvou stran.

Češi měli smůlu...

Čára mezi úspěchem a neúspěchem je tenká jak nit. To je největší poznatek z účasti na MS. Nikdo nemůže říct, že se Hadamczikův výběr představil ve špatném světle. Jasně porazil slabší Švýcarsko, Itálii i Dánsko, rozpaky vzbudilo pouze utkání s Běloruskem. I to ale nakonec výběr dotáhl do vítězného konce.


Ze silných soupeřů narazil tým jen na Rusy a Švédy. Ve všech zápasech předváděl moderní hokej,  dvakrát prohrál smolně v prodloužení. Zápas se Švédy ve skupině rozhodli seveřané až v závěru. v Až na poslední utkání skvěle vycházely přesilovky, úspěšněji je zvládal jen tým USA. Gólman Hnilička působil v některých zápasech nejistě. Proti Švédům ale podal svůj nejlepší výkon a držel dlouho český tým nad vodou. Rozhodující gól přišel až po nešťastném odrazu od brusle.

Propadák. Už zase!

Český tým podruhé za sebou nepřešel bránu čtvrtfinále. Na turnaji si neporadil ani z jedním se soupeřů elitní šestky, uspěl pouze v utkáních se slabšími soupeři. Trenér Hadamczik během svého působení u národního týmu na vrchol nedosáhl. Přivezl sice bronzové medaile z olympiády a stříbro z MS, stejně jako v roce 2006 ale nenašel v klíčových duelech se Švédy recept na vítězství. O zpackaném čtvrtfinále minulý rok s Ruskem ani nemluvě. 


Přitom po neúspěších na olympiádě v Salt Lake City a na MS v roce 2002 byla od mužstva odvolána trenérská dvojice  Augusta a Martinec, když předtím dovedla český hokej ke zlatému hattricku. V oslnivé formě se rozhodně nepředvedl Milan Hnilička. Ve čtvrtfinále sice zlepšil svůj výkon, rozhodla ale jeho chyba. Po střele neudržel puk a umožnil tak Švédům dorážku. Když k tomu připočítáme skvěle sehranou přesilovku seveřanů v prodloužení, neschopnost našich podržet kotouč a vyhodit, nemůžeme se porážce divit. rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události