Hokej

Co postaví český hokej na nohy?

Hokejové legendy mají jasno. Co říkají pro náš portál?

Hokejové legendy Vladimír Martinec a Karel Augusta mají na svém kontě titul mistra světa jako hráči i jako trenéři. Co podle nich postaví český hokej na nohy? Co mu dělá největší problém? A kdo by měl vést národní tým?Martinec: Musí hrát na 120 procent

Podle Vladimíra Martince je na to těžké odpovědět. Hráči odcházejí do NHL a možná je zakopaný pes v přístupu hráčů: „Připadá mi, že nehrají na sto procent. Hrají dobře, ale o výsledku mezi špičkovými týmy rozhoduje nasazení a srdce," uvedl pro tn.cz a dodává: "Vítězí tým, který hraje ne na sto, ale na sto dvacet procent. Podle bývalého útočníka a trenéra reprezentace by hráčům neškodila větší náročnost.

Problém? Dělají z nich hvězdy!

Jako největší problém vidí odchody hráčů do NHL: „Agenti si odvedou do zahraničí ročně třeba padesát kluků, z nich ale uspějí tak dva," řekl pro náš portál. Podle Martince se ostatní za tři roky vrátí v horší formě. „V extralize z nich pak dělají hvězdy," dodal.

Trenér? Z mladší generace!

„Národní tým vyžaduje koncepční práci, těžko to může někdo dělat na poloviční úvazek," komentuje spekulace kolem Hadamczikova nástupce. "Vladimír Růžička určitě není jediný kandidát, svaz může vytipovat i někoho z mladší trenérské generace.

Augusta: problém je v koncepci!

Josef Augusta vidí problém v práci celého hokejového svazu: „Potřebujeme nového profesionálního předsedu a dlouhodobou koncepci. Od nejnižších soutěží až po extraligu." Také je podle něj potřeba dát trenérovi čas na dlouhodobou práci, prosazovat mladé, talentované hráče a dohodnout pro ně jasná motivační a finanční pravidla. “V juniorech často zabírají místo starší hráči a sedmnáctiletí kluci nemohou vyniknout,“ dodal Augusta.

Tým stavět na evropských hráčích!

Odchody do NHL se podle Augusty nedají hráčům vyčítat. „Průměrný evropský hráč hraje stejně jako průměrný hráč z NHL." Základ týmu by bývalý útočník postavil na hráčích z Evropy. „Jako třešínku na dortu bych vzal pár těch nejlepších," dodává.

„Hráči z NHL vůbec nehráli chytrej českej hokej. Ani nemohli, nejsou na něj zvyklí. Jenže oni nehráli ani ten kanadskej."


Trenér? Na celý úvazek!

„Určitě bude záležet na koncepci, ale kombinace klubu a reprezentace se mi nezdá.“ Podle Augusty je to práce na celý úvazek. A jak by se bývalému útočníkovi líbil trenér ze zahraničí? Bude prý záležet na koncepci nového předsedy. „Myslím, že by to byla degradace českého hokeje," dodal Augusta.

rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události