Hokej

Philadelphia utekla hrobníkovi z lopaty

Philladelphia bojovala s Pittsburghem o svůj finálový sen.

Ve Wachovia Centru byly karty rozdané hodně jasně – pokud vyhrají Flyers, celá série se přesouvá do Pittsburghu k dalšímu zápasu, pokud zvítězí Penguins – Letci mají po sezóně a město oceli se bude připravovat na finálovou sérii.

Hrdinný letec Lupul

V deváté minutě se do role zachránce pasoval domácí Joffrey Lupul, který poslal Letce do vedení. Ve 12. minutě se po tlaku u branky Pittsburghu prosadil Daniel Briere, který z dorážky překonal Marca-Andre Fleuryho podruhé – 2:0. Téměř do extáze pak dostal domácí fanoušky Jeff Carter, který v 19. minutě dostal Flyers do tříbrankového vedení.

Letecké představení Tučňáku ve třetím dějství

Po bezbrankové druhé třetině vletěli Tučňáci do třetího dějství jako by měli křídla. Ve 44. minutě vytěžil z úvodního tlaku hostů branku Jordan Staal a snížil na 1:3. Z rozhodnutého utkání udělal o deset minut později pořádně napínavé drama Jordan Staal.

Tento teprve devatenáctiletý forvard dostal Pens k Philadelphii na dostřel na jednoho gólu, čímž rozpoutal na hřišti pravé peklo. Z drtivého tlaku vysvobodil domácí spasitel Lupul. 32 vteřin před koncem zápasu pojistil vítězství Philladelphie v době power-play Pittsburghu gólem do prázdné branky.

Letci tak odvrátili první mečbol, snížili v sérii na 1-3, ovšem další zápas se hraje v Mellon Aréně a tam je Pittsburgh letos hodně silný.

jvl, vm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události