Fotbal

Slavia chce kropit trávník šampaňským

Slavia chce kropit trávník šampaňským
Zdroj: tn.cz, čtk

Oslaví červenobílí v sobotu titul s 21 000 diváky?

Dlouhých 12 let čekala Slavia na titul a teď k němu má strašně blízko. Zbývá jí k tomu poslední krok. Musí v sobotu doma bodovat s Jabloncem. Před Spartou má sice pouze dvoubodový náskok a v případě remízy, by se na ni letenští dotáhli. Slavia má však již tolikrát zmiňované eso v rukávu. Po výhře na podzim a jarní remíze má lepší bilanci vzájemných zápasů.

Jablonec? Žádný problém

Jak velkou překážku představuje Jablonec? Dá se pouze těžko předpokládat, že by Slavii vzal titul. Třináctý Jablonec má na kontě 32 bodů, z toho jich pochází pouze osm z venku. Navíc toto mužstvo ze stadionu U Nisy zaznamenalo na hřišti svých soupeřů pouze jedinou výhru. V říjnu se radoval z vítězství ve Zlíně.

Eden bude praskat ve švech

Dlouhou se spekulovalo, zda Slavia bude moci slavit titul na svém novém domově. Eden totiž ještě není úplně hotový. Chybí omítky a ještě některé dokončovací práce, ale představitelé klubu si nechtějí nechat ujít příležitost křest Edenu titulem. Navíc chtějí vyjít vstříc fanouškům, kteří tak dlouho čekali, až bude „jejich“ Eden stát. Má jich přijít požehnaně, očekává se totiž plný dům.To znamená, že na zbrusu nové sedačky se posadí 21 000 diváků.

Kriminál pro zlobivé fanoušky

Ale pozor, kdo bych chtěl zlobit, tak mu hrozí „kriminál“, řečeno v nadsázce. Na utkání jsou připravena přísná bezpečností opatření a jedna novinka. "Přímo na stadionu zasedne přestupková komise, bude připraven i trestní senát, který má sídlo několik minut od stadionu. Přestupky a podezření z trestného činu budou řešeny neprodleně, viníci se mohou vrátit domů z fotbalu až po výkonu trestu," uvedl Ondřej Zlámal, mluvčí Slavie.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události