Hokej

Těšte se na odplatu!

Hokejový šampionát spěje do finále.

O tom, kdo se bude bít o zlaté medaile, rozhodne dnešní semifinále. Složení semifinálových dvojic je stejné jako v minulém roce. Švédsko bude chtít oplatit porážku domácí Kanadě, Rusko zase Finsku.

Hvězdy proti bezejmenným

Favoritem v prvním duelu je bezesporu Kanada. Na světové scéně už neprohrála 16 zápasů. Navíc bude mít ohromnou diváckou podporu. Tlak domácího prostředí je však může svazovat. Každopádně pokud by se jí podařilo na domácím ledě triumfovat, tak by byla první hostitelskou zemí od roku 1986, která by dokázala zvítězit. Nejprve se však musí vypořádat s bezejmenným švédským výběrem, ze kterého vystupuje snad jenom jméno brankářské hvězdy Henrika Lundqvista.

To kanadský „Dream team“ je hvězdami nabitý a vévodí všem statistikám. V první čtveřici kanadského bodování jsou tři hráči javorových listů. Triumvirát Heatley, Nash a Getzlaf rozbíjí na třetím místě pouze „jednooký“ Švéd Weinhandl.

Rusové jdou na Finy bez Kovalchuka

I proti Finům stojí favorit, kterým je ruská mašina. Sbornou pořádně nastartovala výhra 6:0 ve čtvrtfinále se Švýcarskem. Ruský tým hvězd však bude pro semifinále jednu ze svých perel postrádat. Ilyu Kovalchuka se totiž ještě nevzpamatoval z extrémně tvrdého zákroku Švýcara Juliena Vauclaira.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události