Fotbal

Sparta vyhraje titul...

Sparta vyhraje titul...
Zdroj: tn.cz, čtk

Magie, snad jenom ta by pomohla Spartě k zisku titulu a Bohemians 1905 k záchraně v lize.

Poslední kolo fotbalové ligy odpoví na mnoho otázek. Dozvíme se, kdo bude držitelem mistrovského titulu, kdo si zahraje evropské poháry nebo kdo sestoupí z první ligy.

Bude fotbalová liga svědkem zázraku?

Zázraky se dějí výjimečně a kouzla v civilizovaném světě nejsou v kurzu. Proto se zdá, že boj o titul je rozhodnutý. Slavii k zisku kýženého úspěchu stačí jediné. Bodovat s Jabloncem. Sparta je o dva body zpět a horší pozici má i z toho důvodu, že bilanci vzájemných zápasů mají lepší sešívaní. V případě rovnosti bodů by se tedy z titulu radovala Slavia. Letenské navíc čeká velmi těžký zápas v Liberci, se kterým se potkala ve finále Poháru ČMFS. V tomto utkání Sparta zvítězila až po penaltovém rozstřelu.

Oslavy případného slávistického  triumfu budou velkolepé. Do Edenu by totiž mělo dorazit 21 000 fanoušků, kteří rozebrali lístky během pouhých 9 hodin. Podle mluvčího Slavie nebyl takový zájem ani o zápas Slavie s Arsenalem.

Kdo půjde do Evropy?

Boj o evropské poháry bude k vidění na třech stadionech. Na Bazalech, kde Ostrava přivítá Boheminas 1905, na zlínské Letné, kam si pro tři body pojede Brno a na teplických Stínadlech, kde se představí Kladno. Pokud třetí Ostrava doma zvítězí, tak se nemusí ohlížet na čtvrté Brno. To má sice stejně bodů jako Baník, ale horší vzájemný zápas. Teplice pak jsou o dva body zpět.

Klokani budou také muset vzývat voodoo

Tyto zápasy jsou zajímavé i z jiného důvodu. Pražský soupeř Ostravy totiž hraje o bytí a nebytí v nejvyšší fotbalové soutěži. Situaci navíc nemá ve svých rukou, protože je na předposlední příčce o dva body zpět za Kladnem. Klokani tedy musí Baník bezpodmínečně porazit, ale to je asi tak pravděpodobné, že Sparta získá titul. Nebo nás snad čeká ten ojedinělý zázrak?

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události