Mistři! Slavia slaví

To, co se před posledním ligovým kolem očekávalo je tady. Slavia je mistrem ligy.

Po letošních vzestupech a pádech se červenobílí přece jenom dočkali. Nový Eden pokřtili tím nejlsladším možným způsobem. Stali se mistry ligy.

Sešívaným stačila před zápasem s Jabloncem remíza. Nerozhodným výsledkem 2:2 utkání nakonec i skončilo. Tragédie Sparty byla dokonána v Liberci. Letenští podlehli Severočechům 3:4.

SK Slavia Praha - FK Jablonec

Domácí začali utkání velkým tlakem.První velkou šanci si ale vypracovali až v 19. minutě. Toleski však ze střelou zbytečně váhal.

Slavia motivovaná 21 000 diváky pokračovala v útočné smršti. O chvíli později zahrozili sešívání z rohového kopu. Po hlavičce Brabce se dostal k zakončení Latka. Jeho střela však mířila nad branku. V 27. minutě se slávistický bek  dostal do další obrovské šance. Kombinace se Šenkeříkem ho dostala do bezprostřední blízkosti jablonecké branky. Tváří v tvář Špitov Latka neuspěl.

Na začátku druhé půle to konečně přišlo. Po faulu na Šmicera báječně zahrál přímý kop Belaid, který poslal domácí do vedení. Jen, co bouřící Eden skončil s radovánkami, tak Žofčák srovnal na 1:1. V 87. minutě poslal domácí znovu do vedení Pudil. Nepozorní slávisté, kteří byli již v mistrovské euforii se vítězství v tomto zápase nakonec nedočkali. Na 2:2 vyrovnal v 90. minutě Krejčí.

Slavia - Jablonec 2:2 (0:0)

Branky: 52. Belaid, 86. Pudil - 53. Žofčák, 90. Krejčí. Rozhodčí: Mikel - Goňa, Kubáň. ŽK: Pudil - Straka, Žofčák, Klapka. Diváci: 20.698 (vyprodáno).
Sestavy:
Slavia: Vaniak - Krajčík, Latka, Brabec, Hubáček - Šenkeřík (83. Pudil), Belaid, Suchý (76. M. Jarolím), Švento - Šmicer (62. Tavares) - Toleski. Trenér: K. Jarolím
Jablonec: Špit - Krejčí, Homola, Huber, Hamouz - Michálek, Valenta (81. Fujerik), Eliáš (71. Loučka), Klapka, Žofčák - Straka. Trenér: Komňacký.

Slovan Liberec - AC Sparta Praha

Sparta si řeči o své výhře vzala k srdci. V 7. minutě poslal letenské po chybě Košťále Slepička. O dvě minuty později však vyrovnal Smetana.

V 25. minutě se dostal Slovan znovu do vedení zásluhou Nezmara. Od levé lajny nacentroval Papoušek. Do míče, který brankář Poštulka vyrazil před sebe se opřel Dočkal, jehož střelu se právě od Nezmara odrazila do branky.

V Liberci se měnil stav hodně rychle. Už na 3:1 pro domácí zvyšoval v 42. minutě svým druhým gólem Smetana. O minutu později však snížil Slepička.

I začátek druhého poločasu ozdobil gól. Tentokrát se však radoval Liberec. Petr Papoušek zvýšil na 4:2. Na stadionu u Nisy se změnil znovu stav. Holenda, který vystřídal Horvátha sníži na 3:4 z pohledu Sparty. Do konce utkání už se nic nezměnilo. Letenští tak jenom potvrdili mizérii z poslední ligových kol.

Slovan Liberec - Sparta Praha 4:3 (3:2)

Branky: 9. a 42. Smetana, 25. Nezmar, 49. Papoušek - 6. a 43. Slepička, 79. Holenda. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Mencl. ŽK: Papoušek - Sivok, Jeslínek, Kadlec. Diváci: 6950.
Sestavy:
Liberec: Hauzr - Šinglár (69. Polák), Holeňák, Košťál, Liška - Dočkal, Gecov, Frejlach (84. Bejbl), Papoušek - Smetana (72. Radzinevičius), Nezmar. Trenér: Škorpil.
Sparta: Poštulka - Voříšek, Sivok, Řepka, Kadlec - Kladrubský - Jeslínek, Vacek (80. Kisel), Horváth (46. Holenda), Matušovič (55. Zeman) - Slepička. Trenér: Chovanec.

Baník Ostrava - Bohemians 1905

Zápasu domácího Baníku s Klokany předcházely vzhledem k tvrdým jádrům obou týmů obavy. Co se dělo před zápasem v ulicích můžete sledovat na videu.

Baník Ostrava - Bohemians 1905 2:0 (1:0)

Branky: 10. Magera, 90.+3. Zeher. Rozhodčí: Paták - Teuber, Drastík. ŽK: Karal, Lukáš, Sňozík, Rezek. Diváci: 17.372 (vyprodáno).
Sestavy:
Ostrava: Vašek - T. Marek, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Rajtoral, Bystroň, Lukeš (81. Metelka), Mičola (72. Čoupek) - Svěrkoš (89. Zeher), Magera. Trenér: Večeřa.
Bohemians 1905: Sňozík - L. Marek, Rada, Lukáš, Šmarda - Kotyza (67. Škoda), Karal (64. Vágner), Morávek, Rezek - Slezák (54. Ordoš), Bartek. Trenér: Zach.

jvl, tn.cz

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.