Fotbal

Slávistická pohádka má šťastný konec

Jako na horské dráze si museli letos připadat slávističtí fotbalisté.

Nejdřív nahoře, pak zase dole, pak opět nahoře. Slabým povahám by se z tohoto pohybu určitě udělalo nevolno. Sešívaným však nikoliv. Je však nutné říct, že jim léky na uklidnění žaludku podali svými výkony na konci ligy ze své fotbalové apatyky letenští. Jejím šéfem byl podle mnohých „magistr“ Řepka.


Skvěle odehraný podzim

Slavia nakročila k titulu po skvěle odehraném podzimu. Hověla si na čele fotbalové ligy s pohodlným náskokem. V čele tabulky střelců se skvěla jejich útočná perla Stanislav Vlček. Jenže pak přišel belgický Anderlecht Brusel s nabídkou, které nedokázal odolat ani Vlček ani jeho klub. Pevné pouto, které ho pojilo s milovaným klubem, zahraniční vábení nakonec přetrhlo. 32letému útočníkovi nebylo co vyčítat.

Jak je důležité míti Vlčka

Na stará kolena chtěl prostě vyzkoušet velký fotbal. Jeho góly však Slavii na jaře chyběly více, než si mohla připustit. Přišly komplikace.Ty vyvrcholily blamáží nejprve v Teplicích, kde slávisté prohráli 1:3 a pak přišla domácí ostuda se Žižkovem. Tým z druhé poloviny tabulky nasázel Slavii aspirující na titul 3 góly. Takový klub si titul nezaslouží, znělo ze všech stran.

Sparta na lovu

A rázem byla na koni Sparta. Ta šla od začátku jarní části sezony nemilosrdně Slavii po krku jako vlk nahánějící svoji kořist. Letenským se jejich laňku nakonec podařilo uštvat. 4 kola před koncem ligy se zdálo, že o titul nemohou přijít. Sebevědomí sparťané byli ve výborné formě. Remíza na Bohemians se proto zdála jako nepochopitelná. Mohlo se však jednat o náhodu.

Dramatický závěr ligy

Jenže přišel osudový zápas s Brnem a Řepkův zkrat v první minutě, za který šel do sprch až příliš brzy. Oslabená Sparta prohrála na Letné 0:2. Pak přišel pád s Ostravou. Ten už vyhoupl do čela Slavii, která vstala z mrtvých. Po vítězství v Olomouci si přivezla 3 body i z Mladé Boleslavi. Před posledním kolem měla náskok 2 bodů. S Jabloncem jí stačila remíza, naopak Sparta musela v Liberci vyhrát. Zápas sešívaných dopadl nakonec nerozhodně 2:2, Sparta titul červenobílých „ozdobila“ prohrou v Liberci 3:4. Slávistům tedy bude na konci přeci jenom nevolno…ale z opojných bublinek šampaňského.

jvl, dv, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události