Hokej

Hudlerův gól Detroitu nepomohl

Hudlerův gól Detroitu nepomohl

Detroitská Joe Louis Aréna se těšila, jak po tomto utkání uvidí svoje miláčky jako první postupující celek finále NHL.

Jenže byly to právě dallaské hvězdy, které začaly zápas aktivněji. V 10. minutě vedly Stars v počtu střel na branku 7:2. Statistickou převahu přetavily v polovině první třetiny v první gólový úspěch. Marty Turco skvěle rozehrál, na konci akce stál Trevor Daley a hosté vedli 1:0. V 11. minutě fauloval Mike Modano a Red Wings hráli přesilovku.

Hudler je chytrý jako liška

Po chvíli usednul na trestnou Trevor Daley a borci v rudém bránící formaci hodně zle zatápěli. Dočkali se až 4 vteřiny před jejím koncem, když z dorážky šikovně vyrovnal český forvard Jiří Hudler – 1:1. Detroit navzdory výborné druhé části prvního dějství gól nevstřelil.

My hrajeme, vy dáváte góly

Byly to znovu hosté, kteří se radovali z gólu. Hostující gólman Marty Turco znovu skvěle rozehrál, Joel Lundqvist ujížděl v přečíslení 2 na 1. Rozhodl se zakončit sám a udělal dobře, protože gólman Osgood byl na jeho střelu krátký – 2:1 pro Dallas.

Rudá Křídla vedla po 40ti minutách 27 – 13 na střely, na branky však vyhrávaly Hvězdy 2:1 a to bylo rozhodující. Pokud chtěli domácí celou sérii dnes ukončit, museli v poslední dvacetiminutovce zvýšit střeleckou produktivitu, lépe řečeno efektivitu střelby. Ovšem hráči Dallasu hráli skvěle pozičně, vyráželi do nebezpečných protiútoků a obětavě lehali do střel.

Dallas může doma srovnat sérii

Poslední dvacetiminutovka měla totožný obraz jako ta předchozí. Domácí měli převahu, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. Dallas tak po výhře 2:1 snižuje v sérii na 2 – 3 na zápasy a vše se přesouvá do American Airlines Centra.

vm, jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události