Hokej

Rusko porazilo Kanadu a stalo se mistrem světa

Rusko vyrovnalo díky zničujícímu náporu ve třetí třetině na 4:4. Rozhodlo v prodloužení trefou Kovalčuka.

Finále přinesl boj dosud neporažených týmů, dvou největších favoritů, hokejových velmocí a týmů nabitých hvězdami. Hokejové utkání v exluzivním balení plným gólů, tvrdých střetů ovládly Rusové. Získali tak 24. titul mistrů světa v historii ledního hokeje. Bleskový hokej ve finálovém balení

Rusko vletělo na svého soupeře jako by hrálo o život. Úvodní aktivitu přetavili v rychlý gól. Ve druhé minutě nahrával Ovečkin zpoza branky Sjominovi, který poslal sbornou do vedení. Kanada se však vzpamatovala překvapivě rychle. Těsně po skončení její přesilové hry vyrovnal ránou od modré Burns. Svým druhým gólem na turnaji srovnal na 1:1. Utkání se musí divákům líbit, protože se hraje hokej nahoru dolů. Při jedné z bleskových akcí ztratil Sušinskij ve středním pásmu puk. Kotouče se zmocnil Kunitz, který tváří v tvář Nabokovovi uspěl.

Rusové jsou v kanadském ohni

V 15. minutě poslal do oslabení svůj tým hloupým faulem Proškin. Vzhledem k tomu, že už na trestné lavici seděl Fjodorov, tak měli Kanaďané výhodu přesilové hry 5:3 celých 90 sekund. Časomíra z ní odkrojila 28 sekund, když do dvoubrankového vedení poslal javorové listy znovu Burns.

Zápas ještě není u konce

Raketový vstup měly Rusové i do druhé třetiny. V její 2. minutě ukázal Sjomin, že s holí snad i spí. Po odrazu od mantinelu trefil geniálně puk do branky. Vyrovnat mohl ve čtvrté minutě Ovečkin, který unikl kanadskému bekovi. Pořádně zakončit však nedokázal.

Po další z kanadských přesilovek, jejichž množství se leckomu může zdát podezřelé, domácí zvýšili na 4:2. 20. kanadský bod zaznamenal trefou z levého kruhu Danny Heatley.

Útočná smršť a lá ruská sborná

Na začátku třetího dějství Rusové rozhodně neskládají zbraně. Stupňují nápor a touží po gólu. Kýženého úspěchu se jim podařilo dosáhnout ve 49. minutě. Dorážkou se prosadil důrazný Těreščenko. Sborná ještě přidala na otáčkách a její hokejisté políčkovali brankáře Warda jednou střelou za druhou. Pak to přišlo. Podél levého mantinelu se prodral Kovalčuk, který trefil skulina mezi Wardovými betony.

Prodloužení utnula krásná střela Kovalčuka

Ruský útočník se trefil ve třetí minutě. Nabruslil si mezi kruhy a krásnou střelou do šibenice zajistil svému týmu titul mistrů světa.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události