Fotbal

Co přináší finále Ligy mistrů?

Hodně zajímavostí!

Titul zůstane doma

Středeční anglické finále bude třetím v historii Ligy mistrů, kdy proti sobě nastoupí kluby ze stejné země. V roce 2000 v Paříži změřili síly ve španělské bitvě Real Madrid a Valencie. „Bílý balet“ tehdy triumoval 3:0. V roce 2003 vzešli z italského souboje mezi AC Milán a Juventusem po penaltovém rozstřelu vítězně „Rossoneri“.

Do třetice všeho dobrého i zlého

Chelsea a Manchester proti sobě nastoupí ve třetím velkém finále své klubové historie. V roce 1994 porazili United Chelsea v FA Cupu 4:0. „Blues“ opláceli minulý rok, když se ve stejné soutěži radovali z triumfu po vítězství 1:0.

První titul pro Londýn

Pokud vyhraje Chelsea, tak se stane prvním londýnským klubem, kterému se to podařilo.

Premiérové izralské vítězství

Jestliže vyhraje Manchester, tak se trenér United Alex Ferguson stane šestnáctým mužem v historii této soutěže, který bude mít dva tituly. Trenér Chelsea Avram Grant by se v případě vítězství stal prvním Izraelcem, kterému by se to podařilo

Obstojí Moskva?

Moskva hostí finále Ligy mistrů poprvé v historii. V roce 1999 se tu odehrálo finále Poháru UEFA, ve kterém Parma porazila Olympique Marseille 3:0.

6 hráčů, 2 kluby, 2 tituly

Celkem šest hráčů z obou týmů může vyhrát titul už ve svém druhém klubu. „Rudým ďáblům“ Van der Saarovi a Hargreavesovi se to podařilo už v dresu Ajaxu Amsterodam, resp. Bayernu Mnichov. Carvalho a Ferreira z Chelsea si prožili pocit vítězství v této soutěži s Portem, Ševčenko s AC Milán a Makelele s Realem Madrid.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události