Sport

Češi finálovou účast v Düsseldorfu neobhájí

Čeští tenisté na Světovém poháru družstev nestačili na Švédsko.

Po porážce se Spojenými státy americkými byli nad jejich síly i Švédové. Tomáš Berdych a Michal Tabara totiž prohráli obě dvouhry a zítřejší čtyřhra už nemůže na výsledku tohoto duelu nic změnit. 

Dvě ztráty podání stály Berdycha dva sety 

V souboji jedniček Tomáš Berdych podlehl Robinu Söderlingovi ve třech setech 4:6, 6:1 a 3:6. Český hráč v úvodním setu držel krok do stavu 3:3, ale pak ztratil servis a následně i celou sadu. Söderling byl aktivnější a více se prosazoval na returnu, nejlepší český tenista měl jen pětačtyřicetiprocentní úspěšnost prvního podání. Ve druhé sadě Berdych převzal iniciativu a vyhrál ji hladce 6:1. V úvodu rozhodující sady zvládl game, při němž měl Söderling pět brejkbolů a desetkrát byl stav na shodě. Při dalším podání však udělal dvě dvojchyby, ztratil servis a Seveřan už zápas dotáhl do vítězného konce. 

Tabara málem překvapil 

Jako dvojku měl český kapitán Jaroslav Navrátil místo Iva Mináře k dispozici Michala Tabaru. Ten se momentálně pohybuje až na konci šesté stovky světového žebříčku. V duelu s Thomasem Johanssonem Tabara prohrál první set hladce 2:6 a ve druhé sadě prohrával už 1:4, ale nakonec měl sám blízko k vítězství. Otočil druhé dějství a v rozhodujícím setu si za stavu 5:3 vypracoval při vlastním podání dva mečboly, ovšem ani jeden nevyužil a Johansson vyrovnal na 5:5. O osudu zápasu pak rozhodovala zkrácená hra, v níž český tenista při mečbolu soupeře udělal dvojchybu a ukončil zápas. 

Výsledky:

ČR - Švédsko 0:2 po dvouhrách
Berdych - Söderling 4:6, 6:1, 3:6, , Tabara - T. Johansson 2:6, 6:4, 6:7 (5:7).

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události