Fotbal

Itálie na Euru: Inzaghi ne, Del Piero ano!

Kouč Donadoni prodloužil stávající kontrakt o dva roky.

Italský reprezentační kouč Roberto Donadoni dnes podepsal s vedením fotbalového svazu novou dvouletou smlouvu. Zároveň oznámil čtyřiadvacetičlennou předběžnou nominaci pro červnové mistrovství Evropy v Rakousku a Švýcarsku. V týmu se po osmiměsíční odmlce objevil nejlepší střelec italské ligy s 21 góly Alessandro Del Piero, na šampionát se naopak nepodívá kanonýr Filippo Inzaghi z AC Milán.

Dva roky můžou být necelé dva měsíce

Navzdory novému kontraktu bude hrát Donadoni na nadcházejícím šampionátu o svoji budoucnost. Ve smlouvě má totiž klauzuli, že deset dní poté, co pro Itálii skončí mistrovství Evropy, může být odvolán. "Jestli dopadneme špatně, budu ten první, kdo odejde. Vůbec s tím nemám problém," řekl čtyřiačtyřicetiletý bývalý reprezentant.

Vrací se i Cassano

Dalším navrátilcem je Antonio Cassano. Ten pro změnu v reprezentačním týmu chyběl kvůli bouřlivému temperamentu. V Serii A se naposledy dostal do potíží letos v březnu, když při zápase Sampdorie napadl sudího a dostal trest na pět zápasů. Donadoni do předběžné nominace napsal 14 členů zlatého týmu z předloňského mistrovství světa. Konečnou třiadvacetičlennou nominaci musí oznámit do 28. května. Na evropském šampionátu čeká Itálii tzv. "skupina smrti", ve které narazí na Nizozemsko, Rumunsko a rivala z finále mistrovství světa Francii.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události