Fotbal

Kováč: Liják nám nevadí!

Stoper národního týmu si pochvaluje soustředení

Radoslav Kováč patří už v národním týmu k inventáři. V reprezentačním „áčku“ debutoval v roce 2004 v kvalifikaci na MS proti Rumunsku, byť si tehdy zahrál jednu jedinou minutu.

Nuda? To neznáme...

Příprava v Alpách mu moc vyhovuje a nemá nic ani proti deštivému počasí, spíše naopak: "Běželi jsme skoro hodinu v dešti, ale problém to nebyl. Potřebovali jsme se trochu nadýchat zdejšího čerstvého a ostrého vzduchu,“
hodnotí náročný běh v terénu. Kováč si také pochvaluje, že se v osobním volnu na soustředění nenudí: "Vyjeli jsme si na kole, někteří kluci jdou na tenis, v neděli odpoledne se možná dostaneme i na golf."

Obavy ze zranění

Stoper českého týmu se musel o svůj start na mistrovstí Evropy obávat. Na startu ruské ligy si přetrhl ramenní vazy a nebylo jisté, jestli na EURO pojede. Po operaci v Praze se dal ale rychle do pořádku. "Už tehdy mi lékaři slibovali, že pokud půjde vše dobře, dám se dohromady. Mohly to být ale až dva měsíce. Nakonec to trvalo jen šest týdnů,“ pochvaloval si rekonvalescenci Kováč.

Můžeme dojít daleko!

Radoslav Kováč je optimista. Podle něj může český tým dojít na EURU hodně daleko, a to díky týmové soudržnosti a důvěře ve vlastní schopnosti. I bez Rosického či Nedvěda je prý tým dostatečně silný a postup ze skupiny by mu neměl uniknout.

rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události