Fotbal

Vídeň je téměř připravena na Euro

Rakouská metropole nabídne fanouškům několik projektů

Poslední přípravy na evropský fotbalový šampionát jsou ve Vídni v plném proudu. Začala výstavba hlavní fanouškovské zóny v centru města, která v prostoru mezi Radničním náměstím a náměstím Hrdinů nabídne odpočinek, občerstvení i sledování zápasů až pro 70.000 návštěvníků. Na náměstí Marie Terezie vyrůstá údajně největší kavárna na světě. Na ploše 2668 čtverečních metrů bude možné vychutnávat všechny možné druhy kávy, které se ve Vídni nabízejí, nebudou chybět i zdejší typické zákusky. Fotbalové zápasy budou přenášeny na čtyřech obrazovkách. Denně je v této kavárně očekáváno kolem 13.000 hostů.

Rakousko zavádí tři typy hraničních přechodů

Rakousko během červnového Eura obnoví vnitřní kontroly na svých hranicích. Hraniční přechody rozdělí do tří kategorií. Některé budou trvale obsazené, jiné mobilní a třetí kategorií budou turistické přechody bez kontrol. Mobilní hraniční kontroly budou v Rakousku vypadat například tak, že policie svede na dálnici dopravu do jednoho pruhu a policie bude namátkou vybírat a kontrolovat jednotlivá auta. Švýcarsko, kde Češi odehrají základní skupinu, nechystá žádná zvláštní bezpečnostní opatření na hranicích. Čeští fanoušci se při vstupu do země musejí prokázat platným cestovním pasem nebo občanským průkazem se strojově čitelnými údaji.

Ve Vídni mohou fanoušci sledovat zápasy z ruského kola

Nároční fotbaloví fanoušci budou mít ve Vídni příležitost dívat se na šampionát na ruském kole ve slavném zábavním parku Prater. Nezvyklý zážitek je však přijde pěkně draho. Za kompletní program turnaje zaplatí 5900 eur (asi 148 tisíc korun). V ceně je zahrnuto občerstvení pro deset lidí a promítání zápasů na velké obrazovce. Pořadatelé už prodali asi polovinu kabinek. Ruské kolo se bude při přenosech stále otáčet. Při zápasech na stadionu Ernsta Happela uvidí fanoušci v kabince z nejvyššího bodu kola dění přímo na trávníku.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události