Sport

Sáblíková suverénně vyhrála cyklistickou časovku

Česká rychlobruslařka zvítězila na 21 km dlouhé trati s více než dvouminutovým náskokem

Letní přípravu české rychlobruslařské hvězdy Martiny Sáblíkové doplňují starty na cyklistických časovkářských závodech. První letošní start v cyklistické časovce si úřadující rychlobruslařská mistryně světa na 5000 metrů odbyla v závodě Českého poháru v Hradci Králové - Slatině na trati dlouhé 21 km. A hned z toho bylo první místo. Sáblíková přitom v poslední době řešila hlavně zdravotní problémy. 

Vylepšila si loňské umístění 

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka se na východě Čech představila podruhé. Před rokem zde obsadila druhé místo, letos však i díky slabší konkurenci neměla vážnější soupeřku. "Čekala jsem, že tady bude více závodnic a trochu jsem z toho byla rozčarovaná. Nic se s tím ale nedá dělat. Hlavní bude stejně až mistrovství republiky, které se uskuteční za měsíc," prohlásila po závodě nejlepší česká sportovkyně loňského roku, která příští týden oslaví 21. narozeniny. Sáblíková dokázala porazit i nejlepšího mladšího dorostence, což na cyklistických závodech nebývá zvykem. 

Do Pekingu nepojede 

O účast na olympijských hrách v Pekingu, o které v minulosti několikrát mluvil její trenér Petr Novák, však jeho svěřenkyně usilovat nebude. Pokud by ale získala nějakou medaili na zimní olympiádě v roce 2010, tak přichází v úvahu i letní olympijské hry o dva roky později. Prozatím cyklistika pro Sáblíkovou zůstává jen doplňkovým sportem. Každopádně ale zkusí vybojovat start na mistrovství světa. Kouč Novák navíc plánuje, že se jeho svěřenkyně pokusí v létě obhájit či ještě vylepšit bronzovou medaili z evropského šampionátu kategorie do 23 let, kterou získala loni v Sofii. 

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události