Fotbal

Trenér Brückner je s přípravou spokojený

Podívejte se na video z přátelského zápasu českého národního týmu!


Týdenní soustředění fotbalové reprezentace v rakouském Bad Kleinkirchheimu splnilo účely ve všech směrech. Při hodnocení to prohlásil trenér národního týmu Karel Brückner. Zároveň si pochvaloval, že všichni hráči v kádru jsou zdraví. Tým podle něj odpracoval všechny tréninky velmi kvalitně, na doladění formy bude mít čas v dalším týdnu při pobytu v Praze. Žádné velké experimenty prý od kouče ale již nelze očekávat. 

Zázemí i podmínky na úrovni 

Brückner na závěr přípravného kempu v Korutanech neskrýval spokojenost. "Nenašli jsme zde jen výborné tréninkové podmínky, ale také kvalitní zázemí včetně regenerace. A to hráči po náročné sezoně často využívali," pochvaloval si reprezentační kouč.
Hráči dostali při některých trénincích pořádně do těla, v příštím týdnu se už bude pracovat spíše na vylepšení hry pro šampionát. "Dalších osm dnů před odletem do dějiště turnaje máme na to, abychom všechno doladili, a to se podle mého podaří. Někteří hráči to snášeli lépe, někteří třeba hůře, ale už proti Litvě mohou mít lehkost v nohou zpět," uvedl Brückner. 

Rosický je jen jeden 

Znovu ale prohlásil, že nehledá dokonalou náhradu za zraněného Tomáše Rosického. "Náhradu za něj nemáme a mít nebudeme, to si nebudeme nalhávat. Máme několik alternativ. Třeba Baroš může hrát na hrotu, ale jeho místo bude spíše v prostoru od středu do levé strany," nepřímo Brückner potvrdil, že na Euru hodlá hrát v rozestavení 4-5-1, přičemž na pravé straně zálohy by hrál buď Sionko, nebo Vlček. Nejméně změn se dá podle něj očekávat v obraně. "Nehodlám tam nijak experimentovat, tam příliš změn nebudeme dělat," uvedl Brückner. Všeobecně se proto počítá, že vsadí na čtveřici Grygera, Ujfaluši, Rozehnal, Jankulovski.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události