Fotbal

Fotbalisté jsou doma a čeká je Litva

Další program: Trénink, oficiální focení a soupeř v plné síle

Česká fotbalová reprezentace je kompletní. Národní tým
se vrátil z Korutan, hráči  přistáli v Praze o 40 minut dříve. Cestou do hotelu vysadili  Čecha se Skácelem, u nemocnice  na ně čekali Zdeněk Pospěch a Libor Sionko. Všichni se podrobí lékařské prohlídce a připojí se k mužstvu, které se mezitím ubytovalo.


Teď čká  český národní tým odpolední trénink zpestřený oficiálním fotografováním. Před kamerami TV Galaxie pak v úterý sehraje předposlední zápas před ostrým startem na mistrovství Evropy.

Litva dokáže potrápit

Na novém stadionu v Praze Vršovicích je čeká Litva. Pro Eden to bude reprezentační premiéra. Litva se na EURO nedostala, ale dokáže své soupeře potrápit. V kvalifikaci dokázala remízovat v Itálii a porazit silnou Ukrajinu 2:0.

Náš soupeř přijdede do Prahy v nejsilnějším složení. Většina hráčů reprezentace hraje v zahraničí. V sestavě je i hráč Gambrirus ligy Tomas Radzinevičius z Liberce, přijede i útočník Edgaras Jankauskas, který hrál v San Sebastianemu, Porte či v Benfice Lisabon.

Kdo místo Rosického?

Poslední dvě utkání budou pro náš tým ve znamení ladění formy. Největší otazník v sestavě je uprostřed zálohy. Nepřítomnost Rosického je zatím znát a Marek Matějovský na soustředění v Korutanech nevypadal úplně v ideální formě. Trenér Brückner je ale optimista: "Záložníci jsou specifičtí, jejich hra se bude zlepšovat."

K týmu se v hotelu konečně připojí Zdeněk Pospěch s Liborem Sionkem. Pravděpodobně ale zůstanou na lavičce. Mají za sebou náročný závěr dánské ligy a trenér je pravděpodobně nechá odpočívat.


Předpokládané sestavy:
ČR: Čech - Grygera, Ujfaluši, Rozehnal, Jankulovski - Plašil, Galásek, Polák - Vlček, Baroš - Koller.
Litva: Karčemarskas - Papečkys, Skerla, Dedura, Klimavičius - Mikoliunas, Šemberas, Kšanavičius, Sabenas - Jankauskas, Danilevičius.


rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události